Kickboxing – niepokonana włodawianka !

Dominika Jagiełłowicz do Mistrzostwa Polski dorzuca Puchar Polski !!!

W dniach 10-11.11.2017 w Węgrowie odbył się Puchar Polski w kickboxingu walk ciągłych na macie, (light-contact). W zawodach wzięło udział 207

zawodników i zawodniczek, patronatem honorowym zawody objął Burmistrz Miasta Węgrów, organizatorem był Węgrowski Klub Sportowy Sfinks oraz Polski Związek Kickboxingu, ważenie odbyło się w luksusowym hotelu Everes.

Z włodawskiej sekcji kickboxingu “SKORPION” MKS „Mechanik” Włodawa w zawodach wzięły udział Mistrzyni Polski niepokonana Dominika Jagiełłowicz w kat -60 kg, która potwierdziła swoja klasę i zwyciężyła wszystkie pojedynki przed czasem zdobywając złoty medal i Puchar Polski.

Dominika w tym roku nie przegrała walki w Polsce, niestety nie udało się wyrwać medalu na Mistrzostwach Europy w Macedonii.

Dominika potwierdziła że jest najlepszą kickboxerką w Polsce wśród juniorek. Sędziowie mieli dylemat którą zawodniczkę wybrać najlepszą juniorka turnieju, ostatecznie została nią zawodniczka z Gliwic nie z Włodawy …. zaważył chyba medal z Mistrzostw Europy. Dominika finałową walkę skończyła w pierwszej rundzie, po serii ciosów prostych zadała kopnięcie okrężne na tułów, które odebrało chęci do walki przeciwniczce z Kalisza.

Jagiełłowicz jest również Vice mistrzynią Polski full -contact gdzie finał przegrała zdaniem wielu przez mordercze zbijanie wagi przed finałem. Podsumowując kolejna włodawianka jest pretendentem do tytułu Mistrzyni Europy lub Świata.

Kolejna włodawianka która wystartowała była Amelia Olszewska w kat +47 kg kadetek młodszych, dojeżdżająca na treningi z Hańska, to drugi start Amelii w Pucharze Polski i jakże udany. Amelia nie dosyć że zdobyła srebrny medal to jeszcze jedną z walk zakończyła przed czasem zadając celne kopnięcie.

Trzecią startującą, debiutująca na zawodach była Oliwia Ciepołowicz z Włodawy, wśród kadetek starszych najcięższej kategorii.

Oliwii udało się zdobyć w debiucie brązowy medal, pokazała charakter i ducha walki, w kategorii plus walczyła z o wiele cięższą i wyższą przeciwniczką, która momentami była bezradna.

Wyjazd był możliwy dzięki Urzędowi Miasta we Włodawie, Starostwu Powiatowemu we Włodawie oraz Wiesławowi Blicharskiemu właścicielowi firmy budowlanej F.H.U. HANDBUD Włodawa.

Po nowym roku debiut walkach full-contact Moniki Koniecznej,

która do tej pory deklasowała swe przeciwniczki wygrywając przeważnie przed czasem.