Włodawa modernizuje i rozwija sieć oświetlenia miejskiego

Włodawski ratusz ogłosił przetarg na przebudowę oświetlenia drogowego na ul. Piastowskiej, ul. Semki, ul. Sawki, ul. Ulany, ul. Kupały, ul. Saskiej, ul. Ziemowita, ul. Estery, ul. Zabagonie, ul. Waligóry, ul. Światowida.

– Przebudowa oświetlenia miejskiego we Włodawie jest możliwa między innymi dzięki niedawnej wymianie lamp tradycyjnych na tzw. LED-y. Oszczędności związane ze zmniejszeniem kosztów zakupu energii na bieżąco przeznaczamy na rozbudowę i modernizację oświetlenia miejskiego – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Przypomnijmy. Jesienią ubiegłego roku pierwsze oszczędności zostały przeznaczone na rozbudowę oświetlenia przy drodze łączącej Włodawę z Orchówkiem. W miejskiej części drogi 816 ustawiono osiem nowych latarni, na których zamontowano 9 opraw typu LED o mocy 72W i 48W.

Tym razem przygotowany przez Urząd Miejski we Włodawie projekt zakłada przebudowę oświetlenia na ulicach: Piastowskiej, Semki, Sawki, Ulany, Kupały, Saskiej, Ziemowita, Estery, Zabagonie, Waligóry i Światowida.

W pierwszym etapie prac, które rozpoczną się jeszcze w tym roku zostanie przebudowane oświetlenie na ulicy Ziemowita, Estery i Piastowskiej. Zakres prac obejmuje m.in. ustawienie aluminiowych słupów oświetleniowych, wymianę opraw na ledowe i ułożenie kabla energetycznego.

– Kolejny etap prac, które zaplanowaliśmy na przyszły rok obejmuje między innymi budowę oświetlenia w pobliżu skrzyżowania ulic Saskiej i Kupały. O montaż latarni w tym miejscu zabiegali zarówno mieszkańcy jak i radna miejska Joanna Uryniuk – dodaje W. Muszyński

źródło – https://archiwum.wlodawa.eu/wlodawa-modernizuje-i-rozwija-siec-oswietlenia-miejskiego/

1 Komentarz do "Włodawa modernizuje i rozwija sieć oświetlenia miejskiego"

  1. Zapraszamy burmistrza na najciemniejszą ulicę we Włodawie ul.9 Pułku Artylerii Ciężkiej, nie ma co na niej modernizować i rozwijać ,bo na niej oswietlenia nigdy nie było, o drodze nie wspomnę……brak słów

  2. Modernizacja taka, że w całym mieście ciemnica i ciemnotę.

  3. mieskaniec włodawiak | 19 października 2020 at 18:24 |

    najbardziej ul.9PAC

  4. I za to bierze kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie??

  5. Gość niezorientowany w temacie.Oszczędności z wyłączenia świateł w nocy. ha ha ha.

  6. si sa già chi ha vinto l’appalto?!

  7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content