Wice w ofensywie

Od dłuższego czasu da się zauważyć wyraźny wzrost aktywności medialnej zastępcy burmistrza Włodawy Wiesława Holaczuka. Pod tym względem wiceburmistrz przebija ostatnio swojego szefa – burmistrza Wiesława Muszyńskiego. – Spotykanie się z ludźmi i szukanie kolejnych szans na rozwój miasta to moja praca – mówi wiceburmistrz.

Jeszcze niedawno niekwestionowanym „królem” mediów społecznościowych we Włodawie był sam włodarz miasta – Wiesław Muszyński. Prowadził swój cotygodniowy vlog, pojawiał się na wszelkich imprezach, był niemal zawsze i wszędzie w mediach, przynajmniej tych internetowych. I nagle w ostatnim czasie na czołówki portali społecznościowych wybił się jego zastępca Wiesław Holaczuk.

To on teraz jeździ po województwie i kraju, spotyka się z decydentami, załatwia, żeby ciepło było tańsze, pokazuje się podczas biegów i zawodów. – Czasami wygląda na to, że to zastępca załatwia miliony, prowadzi politykę kadrową i de facto rządzi miastem, a burmistrz – chcąc nie chcąc – jest spychany na drugi plan – mówi jeden ze znawców polityki samorządowej Włodawy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

82 komentarzy "Wice w ofensywie"

 1. Prawo i sprawiedliwość po ichniemu.Nie jest ważne kogo wybrali mieszkańcy ,ważne kto rozdziela pieniądze.Samorząd pójdzie na układ z rządzącymi >kasa się znajdzie,kasa która i tak się miastu należała.Co takiego zrobił vice ,proch wymyślił na nowo,czy co?Jakich czarów użył ?Oczywiście złego słowa nikt nie powie bo kasa,kasa ,kasa,a cała reszta dziś mniej ważna..Prawo i sprawiedliwość ,ile jeszcze trzeba przykładów,że jesteście na bakier z jednym i drugim.Władza wam się marzy ,władza za pieniądze obywateli bp przecież ona nie jest wasza.Niech was szlak trafi.A burmistrz do rządzenia!Głosowaliśmy na Pana.Mogę jeździć po dziurach ale niech władza będzie władzą do końca.Przyjdą wybory zobaczymy co dalej.

  • Co ci się nie podoba? | 6 kwietnia 2023 at 15:58 |

   To mocno uprościłeś temat. I nie powiem: niech cię szlag trafi.

  • Jak ja uwielbiam wpisy czerwony idiotów, a paszoł won ruska gnido

  • buha ha ha ha ha ha, “mogę jeździć po dziurach” bu hua hhua co za idiota, ale tacy są wyborcy żydokomuny

  • Krzysiek z Włodawy | 7 kwietnia 2023 at 12:52 |

   Kolejny platfus co uważa że ma rację i gul mu rośnie że nikt go nie słucha. Może poskarż się do Brukseli i na koniec rada wuja Sama CCC czyli cena czyni cuda.

  • Popieram w 100 %. Nie widzę żadnych zasług wiceburmistrza. Łatwo dysponuje się publicznymi środkami jak jest się z pis. Wszedł tylnymi drzwiami do urzędu, nie miał żadnych szans na wygraną, czy to nie jest tzw. korupcja polityczna? A agresywny fan pisu niech już sobie daruje te wyzwiska bo anonimowy niestety nie jest.

   • won za don komuchu

   • mieszkaniec | 8 kwietnia 2023 at 12:08 |

    Ciekawe, jakie to zasługi ma nasz burmistrz, możesz wymienić jeden przzykład.

   • Mi nie podoba się taka koalicja, bo tacy jak ty “czerwony pająku” jak i wielu innych czerwonych nic nie macie wspólnego z demokracją. Gnębiliście Polskę, służalczo oddani byliście ruskim a teraz udajecie wielkich demokratów. Stwierdzenie kumuchy to nie wyzwiska to stwierdzenie faktów. Myślę, że czerwony komuchu masz na fb zdjęcie z piorunem, a teraz składasz życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych, więc bujaj się

 2. Można pisać różne rzeczy, ale nigdy bym nie powiedział, że lewicowy burmistrz sie dogada z pisem, ale inaczej nie byłby w stanie nic załatwić…nie będzie to na pewno przemilczane na wyborach…

  • Na kogo zagłosują czerwone barany, jak im tvn nie zapoda, to zgłupieją do reszty bu hahahahha

 3. Włodawianka | 6 kwietnia 2023 at 21:00 |

  Nie jestem fanką pisu, ale obiektywnie patrząc może Włodawie jest potrzebny ustatkowany gospodarz dbający o miasto a nie celebryta.

  • No fakt pozostaje wam czerwony towarzysz Łągwa

  • Włodawianka II | 7 kwietnia 2023 at 23:47 |

   Do p.włodawianki. Czy uważa pani za cnoty klamstwo, służalczość, karierowiczowstwo, brak honoru? Widzę, że bardzo łatwo i tanio można kupić prawie każdego. Szkoda, że kasa wygrywa w pani oczach z ludzką uczciwością.

 4. Only

 5. Szkoda że PSL dogadał sie z SLD w powiecie, gdyby poszli po rozum do głowy i zbudowali koalicje z PIS to pewnie jeździlibysmy po dobrych drogach, a tak to dróg powiatowych praktycznie nie ma. Szkoda że PSL nie pomyślał przecież jak marszałkiem wojewodztwa był Makarawicz z PSL to cała Biała Podlaska , Wisznice i inne miejscowosci otrzymały nowe drogi . Prosze wyjecjhac poza granice powiatu włodawskiego i zobaczhyć. Nikt nie ma grabi co grabia od siebie no może z jednym wyjatkiem ale to Państwo kojarzycie gdzie.

 6. A taka nagonka była na Pana Holaczuka , a tu proszę. Można? a no można.

 7. Wiesiek robi swoje i niech tak będzie dale.A PSL niech oszczędzi nam wstydu.
  Polecam przeczytać włodawskie kurioza o Ramańczuku i Kowalikowej z Hanny o ich inwestycjach drogowych.

 8. Wiesiek robi swoje i niech tak będzie dalej. A PSL niech oszczędzi nam wstydu.
  Polecam przeczytać włodawskie kurioza o Ramańczuku i Kowalikowej z Hanny o ich inwestycjach drogowych.

 9. istnienie tego miasta jest ekonomicznie nie uzasadnione wiec do likwidacji miasto , rada miejska, powiat rada powiatowa , lokale, posady, same oszczednosci – bedzie na szpital a wam pajacom z po pisu plslku i resztu dziekujemy – WYJAZD

 10. Wybory niedługo. Kto wie co planuje główny burmistrz. Do vloga widać wypalił się lub nie ma wiele do powiedzenia. Od ponad 10 miesięcy brak. A szkoda.

 11. Czy ktoś zna człowieka sukcesu, z bardzo dobrym biznesem lub dobrze płatną pracą który przeszedł do polityki? Ja takiej osoby nie znam. Stąd zachowanie ludzi polityki uważam za bardzo racjonalne tzn. chcą żyć na wyższym poziomie i poprawić swój status materialny. Czy to jest coś nagannego? Uważam, że nie.
  Jeżeli ktoś podchodzi do polityków tak jak ja, tzn. bez emocji z chłodnym oglądem sytuacji to nie ma do nich pretensji, że mówią nieraz co innego a robią co innego. Na tym po prostu polega polityka. Mówią, że działają dla dobra osiedla, miasta lub dla dobra Polski (np. posłowie) zaś przeciwników politycznych często nazywają złodziejami, zdrajcami, agentami, itp.
  To jak sprzedawcy produktu rynkowego typu “cudowne garnki”, którzy twierdzą, że konkurencja sprzedaje chińskie podróbki.
  Tak działa wolny rynek i wszystko jest OK.
  Kto to wszystko bierze na poważnie to sam sobie szkodzi.

  • Akceptujesz patologię. Dlatego mamy taką inflację bo do polityki pchają się miernoty. Żądzenie państwem to nie jest zabawa.Przy takim podejściu rokowania dla Polski są żadne.

   • Ci których widzimy w telewizji nie rządzą państwami. Naszym krajem rządził kiedyś elektryk. Teraz premierem jest historyk. Czy to ma jakieś znaczenie ?
    Podobnie dzieje się w samorządach. Przykładów można znaleźć mnóstwo. Czy Polska zniknęła z mapy świata ?

    • Zniknęła i to na ponad wiek.Dlaczego tak sie stało z grubsza każdy wie ;ktoś się nie godził na rządy ,większość była przekupna i gdzieś miała losy kraju.Liczyła się prywata ponad wszystko.Wypisz wymaluj sytuacja jak dziś z naszą opozycją..Kto się ściskał z gościem ze wschodu ?Kto pisał(-pisze) donosy na tzw zachód też wiadomo.Kto atakuję autorytety tego państwa -pisać raczej nie trzeba.Polska może i nie zniknie z map jak wtedy ale będzie wasalem z zapomnianą przez wiekszość historią,ludźmi zabieganymi za pieniędzmi i nic poza tym.ps elektryk nigdy nie rządził Polską,był prezydentem i miał uprawnienia do rządzenia jak podaje konstytucja.Chciał mieć większe ,dlaczego chciał to już inna sprawa ale ostatecznie ich nie dostał.

     • Niestety.Do mnie nie docierają argumenty, że jedni to donosiciele, zdrajcy, sprzedawczyki a drudzy to mohery, prostacy i złodzieje. Stosuję dietę informacyjną i nie oglądam przeciwstawnych sobie stacji telewizyjnych które 1000 – krotnie to powtarzają. Szanuję twoje poglądy ale wcale ich nie popieram.
      Wyłącz telewizor i daj sobie z tym spokój. Lepiej na świat patrzeć własnymi oczami niż oczami pań i panów z TV.
      Chyba, że jesteś politykiem. To już inna sprawa.

 12. A ja bym postawiła na świeżą krew. Na rozsądnego i o dobro walczącego Mariusza Zańko. Zna miasto jak nikt inny.

  • SERIO?

  • popieram Mariusza może on coś zmieni.
   Jest wieku ciekawych ludzi z jego grona jak Piotrek czy Mirek to oni powinni rządzić.
   A nie Edward czy Czeałw, czas płynie nie stety.czas na zmiany.

  • Prosty sposób na pokazanie hipokryzji Twojego idola. Na ulotkach miał hasło mówiące o młodym pokoleniu i tradycyjnych wartościach. Jak jest w rzeczywistości każdy chyba wie a Ty już w szczególności.

 13. trza nam krwi!? ja p….mało wam na wschodzie …pajace ?

 14. do Jan. Ty chorychyba jesteś, popytaj o Mirka w Lacku, tam Ci poopowiadaja w jakiej partii jeszcze nie był, zawsze w tej rządzącej, a Mariusz, w Kodniu już im kurzą farmę lansuje a mieszkańcy krzyczą by wracał do Włodawy, tyle im dobrego zrobił

  • No tak, otwierasz lodówkę a tam kto?…Mariusz!!!

  • do GośćEWA o lacku to słuchać jedynie o księdzu i o Grarzynie Kowalik.
   JEJ wielkich inwestycjach kościelnych.

  • Ja nie wiedziałem że Mirek z Lacka jest radnym powiatu.
   Jak mówi GośćEWA to chyba tak. brawo znajomości radnych.

  • Najbardziej niepokojące jest to że Pan Zańko za bardzo nawiązuje współpracę z upadającym Starostą i odwrotnie. Wyborcy nie wybaczają takich ruchów.

 15. nie bawcie się w klocki ustawiania tzw posadek. Popatrzcie jak wam szpital likwidują w mieście powiatowym, a niebawem nie powiatowym . Likwidacja oddziałów SOR i OIOM tego szpitala przez obecną dyrekcję z przyklepaniem pana starosty to dywersja i działanie na szkodę społeczności.

  • Slużba zdrowia we Włodawie od niepamiętnych czasów.jest w rozsypce, a od kiedy urzęduje obecny starosta -na dnie. Dlaczego znaczna większość mieszkańców korzysta z usług medycznych w Urszulinie. Tu mamy 3 przychodnie i szpital? O co chodzi? Pani dyrektor już dawno powinna przestać urzędować. Ma b.duże zasługi w zniszczeniu tej instytucji. Nie wspomnę o pandemii i tym co się tam działo.

 16. Masz rację bo ,,leśne dziadki,” od 30 lat decydują o powiecie włodawskim i widać jak jest w najbliższych wyborach stawiamy na młodszych

 17. Jak przekupy na targu w czwartek. Ponarzekać, obrobić komuś dupsko i …od razu wam lepiej. Macie głównie dwóch, a właściwie dwie osoby do bicia: pan starosta i pani dyrektor szpitala. Żadnych propozycji personalnych ani naprawczych. Weźcie się sami do roboty i przedstawcie, chociaż ogólnie plany na przyszłość dla miasta i kandydatów do ich realizowania. Anonimowo, bez pomysłów i bezkarności próbujecie wygrać przyszłe wybory i klepiąc w klawiaturę spuszczacie parę. Aż przykro czytać jak kilku frustratów ( bo to tylko kilku) swoje “sny o potędze” próbuje spełnić nie ruszając tyłka. Skończyły się czasy weźmy się i zróbcie.
  Nie kompromitujcie siebie i naszego miasta

  • Masz rację, ale fakty mówią same za siebie. Starosta został wybrany stał się osobą publiczną. Jego zadaniem jest, tak myślę, dbać o podstawowe prawa mieszkañców i starać się o to żeby były na najlepszym możliwie poziomie. Naszym prawem jest wytykanie mu nieprawidlowości. Jeśli chodzi o szpital to opinia nie wzięła się z kosmosu. Widać gołym okiem co się tam dzieje. Dyrektor który działa na rzecz niszczenia danej instytucji dawno powinien byc pozbawiony funkcji. I to nie są żadne plotki tylko fakty. Prokurator miałby co tam robić. A starosta który mianował tą osobę też nie jest bez winy.

  • Chcę zauważyć że też piszesz jako anonim.

 18. Likwidacja oddziałów SOR i OIOM tego szpitala przez obecną dyrekcję z przyklepaniem starosty to DZIAŁANIE NA SZKODĘ PUBLICZNĄ. a Radni wielkiej rady powiatu co na to? nic cisza ? pajacyki

 19. Odczepcie się od starosty. Obiecał remont betonówki i na pewno dotrzyma słowa za… trzydzieści parę lat, jak dobrze pójdzie!

 20. Anonimowo, nie opluwam nikogo i nie stawiam zarzutów. Jeśli uważasz, że działalność władz szpitala i starosty ( bo np masz na to dowody napisz zawiadomienie do prokuratury, wystąp na sesji Rady Powiatu, lub wystosuj, chociażby na tym forum pismo z konkretnymi zarzutami. “Nieudolny, nielubiany, nic nie robiący” to zwykły prymitywny i najłatwiejszy krzyk, a może skowyt zazdrości i bezsilności.
  Ludzie, zachowujmy się przyzwoicie

  • Nikt nie opluwa starosty a odnośnie szpitala poszły zawiadomoenia do prokuratury tylko to odrębny temat. Czasem trzeba przyznać się do błędu i posłuchać z wysokości sprawowanego urzędu co ma do powiedzenia dana społeczność na tym polega sukces i dialog a media społecznościowe właśnie po to są między innymi.

 21. I to tyle na temat aktywności zastępcy burmistrza miasta Włodawy. Dyskusja, tradycyjnie “po włodawsku. Byle komuś dokopać. Czy kiedyś dotrze do was, że nie wiecie gdzie, dlaczego, i o kim ale głos trzeba wydać?

  • Jasne lepiej nie krytykować. Nie oszukujmy się ,tylko tyle możemy w tej materii. Dobra władza powinna być wyczulona na te głosy (z pominięciem wyzwisk od komuchów itd.) a jeśli nie to sory, ale to pomyłka.

 22. “Likwidacja oddziałów SOR i OIOM…..”
  Nie przesadzaj. Ochrona zdrowia leży nie we Włodawie ale w całym kraju. Ale łatwiej czepiać się ludzi z bliska niż tych którzy mieli władzę poprzednio, lub tych którzy rządzą obecnie. Zamiast zająć się poważnymi sprawami oni od wielu lat ciągle kłócą się o byle g….o w TV.
  W tym są niezastąpieni i ten temat mają opanowany do perfekcji.

  • anonimie czy ty kumasz co piszesz relatywizując likwidację SOR i OiOM. Co za brednie Jak twierdzisz , że likwidacja SOR jest nie poważną sprawą to gratuluję samopoczucia . pomijam to że obecna władza pis daje duże pieniądze na SOR a paniusia psl ten SOR likwiduje . W XXI wieku szpital bez ojomu nie ma miejsca bytu. Pomijam to ze jest to miejce turystyczne z Okuninką . Ale chyba pisowi też na tym nie zależy. Zwijamy tą krainę jezior . zdrowia życzę. Psieje ta nasza włodawa nie obrażając cudownych piesków.

   • Włodawa jest objęta systemem prawnym, finansowym obowiązującym w całym kraju. Tak po prostu wygląda Polska i nic na to nie poradzimy. Może jest w Polsce szpital jak w “Leśnej Górze” ale sądzę, że chyba nie. Trzeba odróżnić świat rzeczywisty od medialnego tak będzie zdrowiej.

 23. zlikwidować powiat i całą nadbudowę. Miasto na prawach zostawić . Zrobić szpital miejski organizacyjnie zorganizowany w strukturze z mądrym dyrektorem zapewniającym pomoc mieszkańcom i pomoc turystom w nagłych przypadkach. I będzie OK . Ten powiat to trup. Niepotrzebny. A i centralne władze się ucieszą.

 24. No i wszystko jasne: weźmy się i zróbcie!
  A my pokrytykujemy, ponarzekamy… Palnijcie się w główki. Przecież wybieraliśmy tych ludzi!

 25. Widziałem dzisiaj zdjęcia z cmentarza wojskowego. Zastanawiałam się czemu nie ma starosty Romanczuka? Potem w TVP zobaczyłam ten powyginany ohydny namiot z napisem “powiat wlodawski”. Teraz wszystko rozumiem. Ten namiot jest alegoria całego naszego powiatu pod rządami Pana Romanczuka. Pani Andrzeju naprawdę czas kończyć bo to wszystko zmierza w bardzo złym kierunku.

 26. Jaki namiot taki starosta i powiat

 27. Oj tam, oj tam. Ważne, że padło nazwisko starosty i komuś już ulżyło. Co za ludzie: można pomyśleć że w naszym mieście panuje głównie zawiść, nienawiść niekompetencja, lenistwo. Czyli mamy duże szanse stać się pośmiewiskiem w całym wojewodztwie.
  Jak pięknie byłoby aby co niektórzy zamilkli. Głos wydaliby dopiero podczas wyborów

 28. Pośmiewiskiem jest twoj idol i wasza cala świta. rozliczymy was przy urnie. Już niedługo. Pakujcie kartonik

 29. Jak Was czytam to wiem już że na PSL za szpital i drogi powiatowe więcej głosu nie oddam..

 30. Ale artykuł jest o sprytnym i zaradnym wiceburmistrzu z pis, a nie staroście.

 31. “Siły” powiadasz? Teraz tylko patrzeć jak poezja okresu romantyzmu doda skrzydeł naszym bojownikom ( znaczy krytykantom-marzycielom). Do boju zatem, do boju!

 32. Oto jest pytanie | 16 kwietnia 2023 at 17:36 |

  Ale dentystki mają się świetnie. Ząb 3 kanały i 1500? Zdrowia życzę. Otolaryngolog pewnie też. Prywatyzacja się udała. Za to POZ? I pytanie do SZ szprycować się, czy nie? Czy dać sobie spokój?

 33. “Anonim | 15 kwietnia 2023 at 11:42 | Odpowiedz | Zgłoś komentarz do administracji

  Pośmiewiskiem jest twoj idol i wasza cala świta. rozliczymy was przy urnie. Już niedługo. Pakujcie kartonik”

  I co z tego. Bez względu na kogo zagłosujesz to i tak oni się dogadają między sobą tworząc egzotyczną koalicję “dla dobra miasta” lub “dla dobra powiatu”. Krzywdy nikomu nie zrobisz. Dałem się oszukać tylko raz. Ja już od dawna nie chodzę na żadne wybory, przestałem się denerwować i jest mi z tym bardzo dobrze.

 34. Z tych wypocin co tutaj wypisujecie to nic nie wynika to tylko bełkot. Szkoda słów.

 35. i jak to powiadasz ….bełkotnołeś. wolność wypowiedzi jest pierwszym prawem demokracji. każdy ma prawo wypowiedzieć się co myśli , oby tylko nie naruszał godności oponenta. od tego są takie fora jak lokalne Elbi. to , ze z tym się nie zgadzasz co piszą inni nie upoważnia cię do tego abyś nazywał to bełkotem . to są opinie innych i to ich prawo . Idąc twoim tokiem myślenia to właśnie Twój bełkot jest bełkotem i nie masz pojęcia o demokracji . Dwója z historii d
  emokracji …pozdrowienia z Grecji.

 36. i jak to powiadasz ….bełkotnołeś. wolność wypowiedzi jest pierwszym prawem demokracji. każdy ma prawo wypowiedzieć się co myśli , oby tylko nie naruszał godności oponenta. od tego są takie fora jak lokalne Elbi. to , ze z tym się nie zgadzasz co piszą inni nie upoważnia cię do tego abyś nazywał to bełkotem . to są opinie innych i to ich prawo . Idąc twoim tokiem myślenia to właśnie Twój bełkot jest bełkotem i nie masz pojęcia o demokracji . Dwója z historii d
  emokracji …pozdrowienia z Grecji.

 37. ….ot i się zdublowało ….może dotrze bardziej i jak to Zawiałow śpiewa “I Ciebie też”

 38. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content