We Włodawie nie urodzą. Szpital zawiesił dwa oddziały

Dyrekcja włodawskiego szpitala w porozumieniu ze starostą zdecydowała o zawieszeniu działalności dwóch oddziałów – dziecięcego i położniczo-ginekologicznego. Powód jest standardowy. Chodzi o braki kadrowe wśród lekarzy. Decyzja spotkała się z wielkim niezadowoleniem wśród mieszkańców miasta i powiatu, ale jak tłumaczy starosta Andrzej Romańczuk, lepsze jest czasowe zawieszenie niż ryzykowanie zdrowiem a nawet życiem pacjentów.

W piątek (6 października) dyrekcja włodawskiego szpitala, po raz już kolejny w tym roku,  zawiesiła działanie oddziału dziecięcego z uwagi na brak kadry lekarskiej do całodobowego zabezpieczenia świadczeń zdrowotnych w zakresie pediatrii. Wszystko przez problemy zdrowotne pani ordynator oddziału, Elżbiety Marczuk.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "We Włodawie nie urodzą. Szpital zawiesił dwa oddziały"

 1. Kwintesencja działalności starosty. Chamstwo, nieudolność, arogancja dyrekcji szpitala i mamy to. Brawo za operatywność. Wam kury szczać prowadzić.

 2. Zawsze moze Madziar zostać dyrektorem szpitala jak taki ambitny i chce dobrze dla Wlodawy. Taki pomocny i nadzieja powiatu

  • Daj spokój przecież masz żydowskie nazwisko

   • Wow, ale przytyk. Wolę żydowskiego mądrego zarządcę od polskiego idioty, islamskiego pracowitego imigranta od polskiego patusa-mi się należy, czarnego wykształconego i inteligentnego zięcia od polskiego cfaniaka-wicie stary, pracują tylko frajerzy, tu się kupi, tam się sprzeda potem coś zapierd… i jest git, nie!?

 3. Pan Romanczuk zostanie rozliczony przy urnie wyborczej. To co wyprawia się w szpitalu wola o pomstę

 4. Brawa dla dyrektorki i starosty doprowadzają do tego że szpital całkowicie się zamknie, albo sprywatyzują to. Ludzie spójrzcie Radni nic nie robią to że na sesjach pogadaj powiedzą że źle się dzieje i to tyle, na tym się kończy. Nic nie potrafią drogi są ważniejsze. Najważniejsze że muzeum przeszło remont może tam się otworzą oddziały. Paranoja Starosta PSL, SLD, PiS mają to gdzieś ich stać pojechać prywatnie się leczyć. We Włodawie jest umieralnia. Już nawet statystyki urodzeń się nie powiększy bo oddział zamknięty i będą zdziwieni jak to się stało. nic nie będzie. Jedynie w następnym roku powiedzą że w Powiecie jest najwięcej zgonów. Czas się wyprowadzać bo Powiat się rozpada.

 5. Nie szpital zawiesza oddziały. To działania obecnej dyrekcji. To świadczy o braku kompetencji, nieumiejętnosci zarządzania , oszustwach. Obecny stan jest zagrożeniem życia i zdrowia dla pacjentów.Czuja się bezkarni ,gdyż maja pozwolenie na takie działania .

 6. Teraz jak PSL w Sejmie, to uważajcie bo i Was pozamykają

 7. a jak tam menażeria pisowska ? ogony podkulone ? bo włościanie was…. Jak jest chłopaki ? Czy jest bezpiecznie ? bezpiecznie panie radny Zanko ?

 8. kasy ludziom baba nie płaci : godziny nocne , dyzury Panie Zańko . I co Pan na to?

 9. Romańczuk ze Szpielewiczową wykończą ten szpital. Długi, zadłużanie specjalne, brak płynności, krecia robota na przejęcie szpitala .

 10. https://www.termedia.pl/mz/Lista-szpitali-pod-kreska,48741.html

  Wiec i wojewódzkie władze specjalnie zadłużają szpitale wojewódzkie? Rządzi PiS przypomnę w województwie. Jakoś rząd swoich nie ratuje.
  Specjalnie zadłużają dyrektorka ze starosta… typowe myślenie wyborcy wiadomo czyjej…

 11. działania wieloletnie dyrekcji, za poparciem starosty obecnie panującego doprowadziły do zadłużenia takiego jakie jest. Wzrost kosztów administracyjnych ( zatrudnienie swoich ) Sukcesywne pozbywanie się fachowej kadry medycznej ( lekarze, pielęgniarki ) aby następnie zamykać oddziały pod pretekstem , że jest jej brak – to działania celowe. Pod protektoratem Pana Romańczuka Pani Szpilewicz takie działania prowadziła. Efekt jest znany: zamkniety OIOM, likwidacja SOR, zamknięty Oddział Dziecięcy, zamknięty Oddział Położniczy, zamknięty Oddział Noworodkowy , a od 01.01.24 Ginekologia. typesie ze starostwa co piszesz – kumasz ??? Durniu jeden i nie widzisz co się dzieje.

 12. Swoją miarą proszę mierzyć. Nie tylko ludzie ze starostwa czy szpitala wiedzą że fakty są inne niż próbujecie wmówić na podstawie swoich wymysłów. To nie tvp że tylko swoi bronią.

 13. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content