Ważny komunikat o zgromadzeniu

1 Komentarz do "Ważny komunikat o zgromadzeniu"

 1. Tak dokładnie przeciw jakim założeniom zielonego ładu będą protestować rolnicy? Zwiększonej produkcji żywności ekologicznej o najmniej do 25% ogółu produkcji rolnej, co spowoduje zwiększoną podaż taniej żywności ekologicznej? Ograniczeniu stosowania pestycydów, których stosowanie w produkcji rolnej jest szkodliwe dla zdrowia konsumenta? Ugorowaniu ziemi, zamiast jej intensywnemu nawożeniu, które wyjaławia glebę powodując w skrócie stały wzrost cen płodów rolnych? Ograniczeniu stosowania antybiotyków i hormonów w hodowli zwierząt, które osłabiają odporność człowieka i powodują alergie oraz zaburzenia gospodarki hormonalnej u konsumentów? A może przeciwko płatnościom za zwiększanie pochłaniania gazów cieplarnianych przez nowe nasadzenie drzew, czy odtwarzania wyschniętych mokradeł? No niech ktoś z protestujacych wytłumaczy, co złego jest w tych założeniach z punktu widzenia konsumenta?

  • Wybrałeś sobie punkty które ci pasują,OK .Teraz ja wybiorę taki, który mi nie pasuję np 1/3 ziem które posiadamy ma pójść po ugór.Mają wrócić do macierzy ekologicznej ,czyli będą zalewane wodą,ostatecznie mają być znów mokradła etc Po co pisać więcej ,weź sobie tucznika ,po miesiącu sam będziesz stał w pierwszej linii protestu.Oczywiście była obietnica zluzowania kontroli w trzodzie chlewnej ale pewnie skończy się na gadaniu.

   • Wskazałem pięć głównych założeń zielonego ładu w rolnictwie, w tym również ugorowanie ziemi i chętnie bym podyskutował, gdybyś nie kłamał w kwestii 1/3 ziem, które posiadasz miałyby iść pod ugór. Po pierwsze ugorowanie dotyczy gospodarstw ponad 10h, co oznacza, że prawie 3/4 gospodarstw nie byłoby objętych tym zobowiązaniem. Rozumiem, że posiadasz ponad 10h i stąd wzięło ubzdurała ci się ta 1/3 w twoim przypadku. Jednak w przypadku gospodarstw ponad 10h zobowiązanie dotyczyłoby tylko 4% użytków rolnych. Dotyczyłoby, gdyż nie wspomniałeś, że na wniosek Polski, który poparły inne kraje, UE odstąpiła od tego wymogu, podobnie jak i w przypadku wymogu przeznaczenia 25% użytków pod produkcję ekologiczną, która ponownie w przypadku Polski została zmniejszona do 7%. Więc o czym mówisz i przeciwko czemu chcesz protestować?

 2. Popieram rolników. | 27 lutego 2024 at 18:58 |

  Popieram protesty rolników tylko nie wiem dlaczego chcą zablokować drogi wyjazdowe z Włodawy i co chcą tym osiągnąć. Lepszym wyjściem jest zablokowanie przejść granicznych, Sejmu, byłych i obecnych rządzących odpowiedzialnych za taki stan rolnictwa. Myślę że ta blokada nic nie załatwi, a tylko zniechęci osoby popierające protesty rolnicze. Chyba, że ktoś chce się pokazać jak Pan minister Kołodziejczak żeby potem objąć ciepłą posadkę zmieniając całkowicie swoje poglądy. Protesty i blokady tak ale mające sens.

 3. Moskale siedzą na gazie. Potrzebujemy gazu do produkcji rolnej (azot). Moskale za uzyskane środki prą na zachód. Trzeba się podczepić pod ich kurek i gnać na wschód!!!

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content