Sprawdzony wykonawca, koszt w górę o 1,5 miliona

Przetarg na włodawski czworobok wygrała jednak włodawska firma Handbud, choć dała ofertę o prawie 2 mln zł wyższą niż spółka z Lublina. Burmistrz wolał jednak dać zlecenie firmie z gwarancją niż komuś, kto nie miał doświadczenia w tej branży, choć cenę oferował tak korzystną, że aż – według niektórych – podejrzanie niską.

Przed miesiącem pisaliśmy o tym, że to lubelska spółka chciała najniższą kwotę – 6 mln 133 tys. zł – za wykonanie prac związanych z rewitalizacją czworoboku. Miasto miało na ten cel zabezpieczone 7,7 mln zł, czyli „zaoszczędziłoby” dobrze ponad 1,5 mln zł. Pojawiły się opinie, że jest to oferta rażąco za niska. Miasto poprosiło o dokładną wycenę. Spółka jednak nie zdołała przekonać urzędników ratusza, że za tak niską kwotę uda im się zgodnie z zamówieniem i w odpowiednim czasie wykonać prace.

Ostatecznie, 14 grudnia, pojawiła się na stronie magistratu informacja, że miasto postanowiło wybrać do realizacji rewitalizacji czworoboku włodawską firmę Handbud Wiesława Blicharskiego, wg której koszt wykonania prac wynosi 7 993 516 zł, czyli nieco ponad kwotę zabezpieczoną w budżecie. Doświadczenie i możliwości techniczne firmy dają gwarancję wykonania inwestycji zgodnie z zamówieniem.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Sprawdzony wykonawca, koszt w górę o 1,5 miliona"

 1. Szkoda, że Muszyński już miesza z drzewami. I ten styl, w którym ratuszowe trole pastwią się nad dziewczynami z re-vitae… Słabe i smutne to…

 2. Idźcie wy lepiej posprzątać swoje pomniki przyrody bo toną w śmieciach a potem bawcie się w budowę domków dla jerzy. Tylko do tego wystarczą wasze pseudo zielone kompetencje. Muszyński zrobił największy błąd że zaczął z wami dyskusje. Teraz ma za swoje. Mam nadzieję że tym razem wyciągnie wnioski bo inaczej z pięknego rynku będziemy mieli to co w przysłowiu “ch.. du… I kamieni kupa”

  • Hej Anonimie! Mam nadzieję, że nadal udziela Ci się świąteczna atmosfera, chociaż boję się,że z tym może być różnie biorąc uwagę z jaką zaciekłością i jadem komentujesz w ten świąteczny poranek. Proponuję ćwiczenia oddechowe na uspokojenie. Ale do meritum! Po pierwsze to jeży nie jerzy. Po drugie, mogę się mylić bo nie znam osobiście tych “włodawskich ekologów”, to wydaje mi się, że nikt z nich nie jest właścicielem gruntów, na których rosną te “pomniki przyrody” a sama akcja może skłonić do posprzątania swojej posesji. Co do powiedzonek to nie wiem jak z “ch” i “d” ale “kamieni kupa” to idealna metafora burmistrzowania Muszyńskiego. Kamień brukowy kładzie się gesto i często tam gdzie go nie powinno być. Niech ktoś mi wyjaśni jaki jest sens (poza zawyżeniem kontraktu dla lokalnego bonza od kostki) kłaść kamień pod tarasem widokowym (nomen omen bardzo ładnym) na nowej ścieżce? Zresztą sama ścieżka raczej by o niebo lepiej wyglądała bez kostki i tych tandetnych barierek. Drzew i zieleni w mieście coraz mniej, ludzi którym to przeszkadza się tępi (jak wam nie wstyd) ale spoko będzie sikawka podświetlana ledami dla gawiedzi. PS. raz zagłosowałem na Muszyńskiego ale teraz dołączam się do apelu i deklaruje, że chociaż serce mam po lewej stronie ręka mi nie zadrży aby głosować na kontrkandydata.

  • bob budowniczy | 6 stycznia 2021 at 21:16 |

   I kto to pisze, koles przeciez lubisz jak ktos bierze cie od tylu

 3. Przeginają Ci ekolodzy, to już nie jest śmieszne, to żenujące. Szkoda że przewodnicząca rady dała się wciàgnąć w ich brudne gierki. Ludzie pamiętają ile drzew wytargał poprzedni burmistrz i ona wtedy jakoś nie protestowała. Polecam umiar we wszystkim bo inaczej
  Nawet działając w dobrej sprawie można siè tylko ośmieszać i być mało wiarygodnym

  • W którym momencie przeginają? Muszyński obiecywał że drzewa zostaną. Robi narazie pierwszą część i zieleni ubywa dużo więcej niż było w projekcie. Rozumiem, że to duża inwestycja. Nawet jestem w stanie zrozumieć, że nie dało się inaczej. Ale sposób komunikacji ratusza ze społeczeństwem (a nawet z radnymi) jest karygodny. Można było, powiedzieć “słuchajcie nie da się inaczej, musimy przenieść te drzewa w te miejsca nasadzimy nowe, zastanówmy się jak to zrobić aby drzewa przyjęły się w nowym miejscu”. Tak to się robi w społecznościach rozwiniętych. Tymczasem Mucha, jak na wschodniego kacyka przystało, zleca cichaczem wykopanie drzew ludziom kompletnie nie mającym o tym pojęcia (ich portfolio kaleczenia drzew jest imponujące). Przesadźcie je gdzieś jak się przyjmą to się przyjmą, a jak nie to może nikt nie zauważy. Gdy spotyka go słuszna krytyka to żałośnie skowycze, że to polityczna akcja bo niezadowoleni mieszkańcy namawiają by na niego więcej nie głosować. Jeszcze do tego jakieś spiskowe teorie, że to zamach na jego fotel. Wiesławie nie idź tą drogą. Pycha kroczy przed upadkiem.

 4. A co tam twierdzi wlodarz …zabetonujmy miasto

 5. włodawska firma Handbud, sprawdzony wykonawca, zależy jakich robót. Ale nie o tym chciałem napisać, tylko wspomnieć iż w innych miastach(nie chce wymieniać, bo zaraz ktoś będzie się doszukiwać) jak wygrywał lokalny przedsiębiorca, to zawsze coś dla miasta zrobił gratis. A jaki prezent dla miasta zrobił Handbud? , a przecież ma sprzęt i ludzi. Czy np. zrobił ławeczki na stadionie od strony cmentarza, a może zrobił coś czego społeczność nie wie?

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content