Przesunięcia nie będzie

Coraz większe braki wody doprowadziły do tego, że główny pomost Jeziora Białego na pół stoi w powietrzu, a kąpielisko wypłyciło się do ledwie metra głębokości. Były plany, by konstrukcję przesunąć w głąb jeziora, ale niepewna sytuacja i brak ministerialnych wytycznych sprawiły, że przed sezonem do operacji zapewne nie dojdzie.

Susza trwa nieprzerwanie od pięciu lat. Wody w rzekach i jeziorach Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego z roku na rok jest coraz mniej. W ubiegłym roku całkowicie wyschło bagno w rezerwacie przyrody „Magazyn”.

Cofa się linia brzegowa jezior: Świętego i Białego. Sytuacja staje się dramatyczna, a najgorsze jest to, że prognozy nie są optymistyczne. Poziom lustra wody w Okunince obniżył się o kilkadziesiąt centymetrów, więc wszystkie pomosty stoją na pół w powietrzu. Dotyczy to też największego z nich, tzw. podkowy, który wyznacza główne kąpielisko. W ubiegłym roku w najgłębszym miejscu woda sięgała tam ledwie do pasa dorosłego mężczyzny.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Przesunięcia nie będzie"

  1. Gdzie można złożyć podpis na poparcie na pana Rafała Trzaskowskiego w jakim lokalu we Włodawie?

    • Trzeba pytac na oczyszczalni

    • W Mrówce na dziale Taśmy klejące do okien siedzi jego człek i zbiera podpisy 😉

    • Hania, tak cię przypiliło? Trudno, i tak twój podpis zginie w “powodzi” podpisów, więc się nie załapiesz na pracę w Wawie. Masz 1 głos do urny i tyle. Tylko po co? Tak ci tęskno do szambolanii?

  2. Już był jeden taki co to już dzielił głosy i mandaty. Już widział się posłem na wiejskiej albo ważna szychą w Lublinie. Wylądował na jakiejś wichurze bo mu powiedzieli że jedyne co mógłby robić w wielkiej polityce to przelecieć podłogi na mokro

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content