Przemytnicy zatrzymani „na gorącym uczynku”

Zatrzymaniem, zakończyła się próba przemytu papierosów dla trzech obywateli Ukrainy. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym jak wyładowali na polskim brzegu rzeki granicznej Bug, przemyconą kontrabandę.

18 marca br., funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, podczas realizacji czynności służbowych, zauważyli w rejonie granicy państwa grupę osób. Przybyły na miejsce patrol zatrzymał tuż po nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej trzech ob. Ukrainy. Przy mężczyznach ujawniono spakowane w pudła nielegalne papierosy. Trefny towar, został przemycony przez rzekę graniczną Bug, przy pomocy łodzi pontonowej a następnie przeniesiony na pobliską łąkę. Po załadowaniu kontrabandy do samochodu, miał nastąpić kolejny etap przemytu a więc wywiezienie papierosów w głąb kraju. W sumie na miejscu, funkcjonariusze zabezpieczyli 9 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości 125 tys. zł.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Obcokrajowcy, po zakończonych wobec nich czynnościach, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy. Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 2 mln zł.

NOSG

1 komentarz "Przemytnicy zatrzymani „na gorącym uczynku”"

  1. Wędkarz | 22 marca 2019 at 17:30 |

    Bardzo ładny wynik , tam jak patrolują i zauważa wędkarza pierwszym pytaniem nie jest to czy połów był zgłoszony w placówce straży granicznej.Natomiast po przedstawieniu się pada pytanie czy wędkarz czegoś podejrzanego nie zauważył podczas pobytu na brzegu rzeki. Przykro to stwierdzić ale taki jest fakt ,ze na terenie Włodawy pierwszym pytaniem jest ,,Czy połów był zgłoszony w Placówce SG bo jeśli nie to kara w postaci Mandatu .Po takim podejściu to nawet nie chce mi się już nic im mówić czy coś widziałem czy nie . Jeszcze kilka lat temu zachowanie Włodawskich pograniczników wobec wędkarzy można było stawiacza wzór ale co się dziwić jak patrol składa się z jednego co nie wie nic i drugiego co prawie nic nie wie a obaj maja tyle służby łącznie co nie jeden z tzw starych urlopu . Nie maja od kogo się uczyć i kogo naśladować ale to już nie ich wina .

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content