Przebudowa torów coraz bliżej

Samorządowcy muszą opracować studium planistyczno-prognostyczne i przekonać ministerstwo infrastruktury, że linię kolejową Chełm-Włodawa trzeba koniecznie zmodernizować.

Aby przebudowa tej linii kolejowej była brana pod uwagę, nasze samorządy musiały wyrazić chęć udziału w tym przedsięwzięciu. Ich zgłoszenia były następnie oceniane przez specjalną komisję. W drugim etapie muszą opracować dokument, w którym przekonają przedstawicieli ministerstwa infrastruktury, że ta linia będzie intensywnie wykorzystywana do przewozów towarowych oraz pasażerskich. Muszą udowodnić też, dlaczego ludzie chętniej będą wybierali podróż pociągiem, niż samochodem lub autobusem. Ten dokument musi powstać najpóźniej do 28 listopada 2021 roku. Jeśli ministerstwo go zaakceptuje, to w kwietniu 2022 roku zostanie podpisana umowa na realizację inwestycji. Po jej podpisaniu niezwłocznie rozpocznie się modernizacja linii kolejowej na tzw. kolej szerokotorową. W przyszłości linia ma być wydłużona aż do Zawady koło Zamościa. Z kolei w Orchówku zostanie przygotowana do budowy mostu łączącego powiat włodawski z Białorusią.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Przebudowa torów coraz bliżej"

  1. Dla “Garstki mieszkańców Włodawy ( młodzi za granicą) ładować miliony w kolej?. Przejścia z Bialorusą nie będzie i kropka.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content