Pomagamy i chronimy osoby zagrożone wychłodzeniem

Dzisiaj wczesnym rankiem włodawscy patrolowcy udzielili pomocy wyziębionemu mężczyźnie, który z uwagi na zagrożenie zdrowia został przetransportowany do szpitala. Apelujemy, aby nie przechodzić obojętnie kiedy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem. O każdym przypadku informujmy służby. Pamiętajmy, że taki telefon może uratować komuś życie.

Kiedy na zewnątrz panuje niska temperatura policjanci podczas pełnionych służb zwracają szczególną uwagę na osoby narażone na wychłodzenie. Dzisiaj rano włodawscy patrolowcy zauważyli mężczyznę, który potrzebował pomocy. Miał on widoczną ranę głowy. Podczas prowadzonej rozmowy mundurowi ustalili, że wracając do domu przewrócił się. Okazało się, że był już znacznie wyziębiony. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie, które zabrało mężczyznę do szpitala, żeby udzielić mu pomocy medycznej.

Apelujemy,  aby nie pozostawać obojętnym wobec osób, które śpią na ławkach, klatkach schodowych, piwnicach. Takie osoby są szczególnie zagrożone wychłodzeniem. Zainteresujmy się, kiedy widzimy że osoba nietrzeźwa, samotna lub starsza może potrzebować pomocy. Pamiętajmy, że policjanci sprawdzą każdą taką informację. Twój telefon, może uratować komuś życie.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content