Akcja „Alkohol i narkotyki”

W sobotę 27 listopada policjanci będą prowadzić działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Celem akcji jest eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Działania skorelowane są z akcją „Nie zabijaj”.

W sobotę 27 listopada na drogach powiatu wyjedzie więcej patroli. Policjanci będą prowadzić kontrole drogowe, podczas których będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz wykonywać testy na zawartość środków odurzających w organizmie.

Niestety statystyki wskazują, że sprawcami wielu poważnych wypadków drogowych są kierujący pod działaniem alkoholu. Celem akcji jest eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy poruszają się po drogach pod wpływem alkoholu lub narkotyków

Pamiętajmy, że prowadzenie pojazdu wymaga od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej i psychomotorycznej. U kierującego będącego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka może dojść do zaburzenia wyżej wymienionych sprawności, a to w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami.

Działania „Alkohol i narkotyki” są skorelowane z akcją „Nie zabijaj-jedź bezpiecznie”, która ma zadanie uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych prędkości, jazda po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content