Policjanci uchronili 49-latka przed wychłodzeniem

Ze względu na panujące mrozy włodawscy policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem i kontrolują miejsca ich przebywania. Wczoraj w trakcie takiego sprawdzania policjanci znaleźli pijanego mieszkańca gminy Wyryki. W jego domu było tak zimno, że szyby w oknach pozamarzały od środka. By zapobiec wychłodzeniu mężczyzny policjanci zabrali go na komendę.

Kiedy na zewnątrz temperatury spadają znacznie poniżej zera włodawscy policjanci nie zapominają o osobach samotnych, które mogą być szczególnie narażone na wychłodzenie. Wczoraj wieczorem policjanci włodawskiej patrolówki podczas sprawdzania jednego z takich adresów w gminie Wyryki zastali mężczyznę, który był tak pijany, że nie był w stanie sam napalić w piecu. Jego mieszkanie było tak bardzo wychłodzone, że szyby w oknach pozamarzały od środka. Ze względu na realne zagrożenie dla życia i zdrowia 49-latka policjanci zabrali go do wytrzeźwienia. Informacja o jego sytuacji trafi również do  miejscowego ośrodka pomocy społecznej.

Nadal apelujemy o informowanie służb o wszelkich przypadkach zagrożenia wychłodzeniem. Przypominamy, że osobami szczególnie narażonymi są: seniorzy, nietrzeźwi, samotni lub bezdomni. Pamiętajmy, jeden telefon może zapobiec nieszczęściu.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content