Policjanci przypominają o obowiązku zakrywania twarzy

Włodawska Policja przypomina, że cały czas obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, zwłaszcza w miejscach ogólnodostępnych. Do zasłonięcia części twarzy można używać maski, szalika, chusty lub innego kawałka odzieży.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każda osoba przybywająca w miejscach ogólnodostępnych ma obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach takich jak: drogi i place, cmentarze, parki, obiekty handlowe, targowiska, zakłady pracy i budynki użyteczności publicznej, nieruchomości wspólne.

Z obowiązku zwolnione są: dzieci do 4. roku życia, osoby podróżujące samochodem wspólnie zamieszkujące, osoby, która nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, osoby wykonującej czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach, zakładach, obiektach, placówkach i targowiskach (straganach) z wyjątkiem osoby wykonującej bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów, duchowni sprawujący kult religijny, kierowcy publicznego transportu zbiorowego lub kierujący samochodem wykonującym zarobkowy przewóz osób, jeżeli zapewnione jest oddzielenie kierującego od przewożonych osób, żołnierz podczas zadań służbowych, sędzia, trener oraz osoby uprawiające sport na terenie obiektów określonych w rozporządzeniu, osoba przebywająca na terenie lasu oraz podczas jazdy konnej.

W przypadku legitymowania przez organy do tego uprawnione mamy obowiązek na ich żądanie odkrywania ust i nosa w celu ustalenia naszej tożsamości. Odkrycie ust i nosa jest możliwe także w przypadku umożliwienia komunikowania się z osoba głuchą lub głuchoniemą.

Policjanci podczas wykonywania obowiązków służbowych zwracają uwagę na stosowanie się do przepisów i przypominają o obowiązku zakrywania twarzy. W większości przypadków mieszkańcy naszego regionu przestrzegają zasad. Zdarzają się przypadki naruszeń, w większości wystąpiły one raczej z roztargnienia, a nie świadomego łamania przepisów. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie przez funkcjonariusza podejmującego interwencję. Za brak maseczki może grozić mandat do 500 zł.

E.T.
KPP Włodawa

22 komentarzy "Policjanci przypominają o obowiązku zakrywania twarzy"

 1. obywatel | 9 maja 2020 at 14:49 |

  jeszcze na uszy i oczy ,bo juz mam dość patrzenia i słuchania na TV-ŚCIEKI

 2. Włodawiak | 9 maja 2020 at 21:49 |

  Osoby które nie mogą nosić z powodu stanu zdrowia wg rozporzadzenia nie muszą tego udokumentować więc kochani jeżeli was legitymuje policja informujecie że ze względu na swój stan zdrowia nie możecie nosić zakrycia na nosie i buzi a dokumentów nie mamy przy sobie a przy okazji wtrącić można że wcale tego dokumentować nie trzeba. Dziękuję

 3. Niestety, jest coraz więcej obywateli-kołków „odważnych inaczej”, głupio nierozsądnych. Mimo wszystko zdrowia życzę, także tym idiotom .

 4. obywatel | 10 maja 2020 at 18:09 |

  O moje zdrowie się nie martw, sam potrafię zadbać.Jest takie przysłowie , pożyjemy zobaczymy.I wyjdzie kto jest kołkiem, idioto.

 5. Taa. Połowa włodawskiej inteligencji paraduje bez maseczek, a o menelach to nawet nie mówie. Służby nic nie widzą bo wiadomo wszyscy alergicy lub głuchonimi

 6. Ta a w okunince bez zasłaniania twarzy z butelkami alkoholu i z gwinta walącymi chodzą. Mundurowi w aucie ślepi?

 7. Czy elbi blokuje komentarze?

 8. Miejscowość Okuninka woj. lubelskie nad J. Białym 10.05.2020 1 na max 20 nosi maski. Pełno samochodów na lubelskich, warszawskich i wrocławskich tablicach.

 9. Patrole policji w samochodach jakby nie widzieli nic. Panie Komendancie KPP we Włodawie czy w Okunince obowiązuje inne przepisy?

 10. obywatel | 11 maja 2020 at 08:53 |

  To nakładajcie te chomąta na twarz, tylko jak do jesieni podostajecie , grzybic, lub innego dziadostwa to z pretensją do własnej głupoty. Maska nie uchroni was przed korona -ŚWIRUSEM doskonale wie, ten który wam chomąta zakłada w majestacie niby prawa. Zwróćcie uwagę ze sam nawet nie zakłada masek [Minister Zdrowia Szumowski dla nieku..]

 11. Policja nam nie musi przypominać bo mieszkańcy Włodawy stosują się do nakazu noszenia (za wyjątkiem czubków-patrz wyżej)I brawo,w naszym regionie nie ma wirusa.Jednak po tym co widać choćby nad J.Białym stan taki szybko może się zmienić.Tego się oczekuję?Jeden patrol pieszy w okolicy deptaka nad Białym wiele by zmienił.Jakieś pouczenia,nawet mandat dla tych co mniej rozgarnięci lub kozaków.

 12. To co zobaczyłem w ten weekend to mnie przeraża. Jak te 90 % przyjezdnych buraków chodzi bez maseczek. A gdzie policja ??? Dowalać każdemu po kolei mandaty . Ale nasza policja całe życie bała się towarzystwa balującego nad Białym .

 13. przed czym chroni szalik,chusta czy inna część odzieży , chyba że tylko przed mandatem,

 14. w Polsce policja kara ludzi za nie noszenie kagańca a np w Niemczech podjeżdżają i DZIĘKUJĄ ludziom leżącym na kocach w parchach i skwerach za trzymanie odległości między osbą. ot taka drobna różnica. ale u nas musi być zawsze inaczej.

 15. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content