„Kuchnia molekularna – tam gdzie smak spotyka się z nauką” w Przedszkolu Miejskim nr 1 we Włodawie

Dnia 28 stycznia 2020 roku dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie uczestniczyły w niezwykłym pokazie kuchni molekularnej. Stało się to możliwe dzięki Akademii Małego Kuchcika, która odwiedziła placówkę i przygotowała dla wszystkich przedszkolaków warsztaty chemiczno-kulinarne na zaproszenie pani dyrektor – Renaty Torbicz. Na początku zajęć dzieci poznały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas prezentacji. Dowiedziały się m.in.: czym jest suchy lód i ciekły azot, degustowały potrawy, w których przygotowaniu aktywnie uczestniczyły.

Podczas warsztatów nie zabrało eksperymentów z balonami, zamrażaniem róży, dymiących soczków jabłkowych, chipsów z bazylii, kubusiowego makaronu oraz lodów owocowych. Warsztaty ćwiczyły u dzieci zdolności motoryczne, koncentrację uwagi, współdziałanie w zespole, a oprócz dostarczonej wiedzy, sprawiły im ogromną frajdę i wywołały wielki zachwyt na ich twarzach! Po pozytywnie zdanym egzaminie z wiedzy molekularnej, każdy uczestnik otrzymał certyfikat „Mistrza kuchni molekularnej”.  Z takimi zdolnościami na pewno zaczną pomagać rodzicom w kuchni!

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim Rodzicom naszych wspaniałych milusińskich i Radzie Rodziców Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie za dofinansowanie warsztatów dla dzieci.

Skip to content