Komunikat W SPRAWIE KORONAWIRUSA W POWIECIE WŁODAWSKIM

Informujemy, że w powiecie włodawskim są 123 osoby objęte kwarantanną domową, 221 osób poddanych jest nadzorowi. (stan na dzień: 22.03.2020 r., godz. 13.00)

Nie ma osób skierowanych do szpitala ani zarażonych, ani objętych kwarantanną zbiorową.

3 komentarzy "Komunikat W SPRAWIE KORONAWIRUSA W POWIECIE WŁODAWSKIM"

 1. Dlaczego jak jaest tak dobrze i pod kontrolą, jak mówią na konferencjach prasowych to brakuje nawet maseczek, fartuchów itp w szpitalach i ludzie muszą się zrzucać na te niezbędne rzeczy, a nawet szyja sami gdzie mogą i z czego mogą. Co będzie jak ilość chorych w Polsce zwiększy się?

  • Kasander | 23 marca 2020 at 09:20 |

   Dlatego, że w czasach względnej prosperity – zamiast usprawniać m. in. system ochrony zdrowia wprowadzając np. model singapurski, który WHO rekomenduje od kilkunastu już lat jako modelowy – pompowano wydatki socjalne. Na takowe powinno być miejsce na końcu, kiedy silne i rozwinięte – w kluczowych sferach państwo może już sobie na nie pozwolić (historyczna droga rozwoju Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Austrii itd…) Niedofinansowanie nauki, edukacji, opieki zdrowotnej – to tylko kilka przykładów. Postępującej m. in. z tego powodu medianowe zidiocenie społeczeństwa pozwala władzom wydawać pieniądze na samolociki, pistoleciki i mundurki dla chcących się pobawić w wojenkę – w imię hołubienia tzw. pamięci historycznej, czy wydawać koszmarne pieniądze na przestarzałe i niewydajne technologie energetyczne – żeby przypadkiem nie zakłócić barbórkowej fety. Można by jeszcze długo wymieniać. O tym, że dla dużych chłopców biegających po zielonej murawie za okrągłym przedmiotem – za społecznym przyzwoleniem – płaci się miliony złotych a pielęgniarkom 2500-3500 zł, chyba nie na miejscu nawet wspominać. Od razu zastrzegam, aby miłośnicy trawiastej głupawki w razie zakażenia, po pomoc udali się do swoich idoli w krótkich spodenkach. A co będzie? Będą ludzie umierali setkami – również niezabezpieczony właściwie personel medyczny, którego brak spowoduje jeszcze większą śmiertelność. Nie łudźmy się, że w Polce dzięki modlitwom hohsztaplerzy, epidemia zbierze mniejsze żniwo, niż w krajach o podobnym profilu socjologicznym, to tylko kwestia czasu. Krzywa wzrostu zakażeń – dzięki drakońskim obostrzeniom – w Polce została maksymalnie spłaszczona w początkowej już fazie, dzięki temu hipotetycznie może nie dojść do zapaści służby zdrowia – przeciążonej zbyt wielką liczbą wymagających pomocy w tym samym czasie, jednak nie będzie miało to prawdopodobnie wpływu na zmniejszenie ilości zakażeń czy zgonów. W Polsce, dzięki temu, epidemia będzie trwała po prostu znacznie dłużej – niż w innych krajach o podobnych parametrach socjologicznych – co kompletnie zrujnuje gospodarkę. A można byłoby pójść koreańską, tajwańską, hongkongijską czy singapurską drogą walki z epidemią >>> https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/10308362/korea-poludniowa-walczy-z-koronawirusem-robi-to-w-nietypowy-sposob.html <<< Ale do takich rozwiązań potrzeba władz dorosłych i odpowiedzialnych, a nie troszczących się jedynie o splendor i korzyści wypływające z jej sprawowania, kosztem środków, zdrowia i pracy przeważającej j części społeczeństwa, co zwłaszcza w świetle rządowych komunikatów, że władze stają na wysokości zadania…, że system ochrony zdrowia daje radę…, że nie ma potrzeby wprowadzenia stanu wyjątkowego itd… brzmią nie tylko ironicznie, ale wręcz złowieszczo.

   • obywatel | 23 marca 2020 at 17:50 |

    Ładnie to napisałeś,ale myślisz ze do dotrze do PiSowskiego cepa, dla nich liczy się tylko ciemny SUWEREN.

 2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content