„Kierowco jedź bezpiecznie i zdrowo”

Włodawscy policjanci z pionu ruchu drogowego wczoraj przeprowadzili na terenie powiatu działania profikaktyczno – edukacyjne „Kierowco jedź bezpiecznie i zdrowo”. Funkcjonariusze podczas rozmów zwiększali świadomość uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa.

Wczoraj na drogach powiatu włodawskiego policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili działania profikaktyczno – edukacyjne „Kierowco jedź bezpiecznie i zdrowo”. Policjanci uświadamiali kierujących o tym jak ważne dla bezpieczeństwa na drogach jest zachowanie ostrożności, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także kultura jazdy oraz wzajemny szacunek uczestników ruchu. Dodatkowo przypominali o zagrożeniach, skutkach i sposobach postępowania przy pandemii choroby zakaźnej COVID-19. Głównymi wykroczeniami za które stosowano przewidziane prawem środki było przekroczenie prędkości, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących czy nieprawidłowe zatrzymanie pojazdu.

Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy również, by nigdy nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Nawet minimalna jego ilość spowalnia reakcje na zdarzenia na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników, a nieostrożność, brak rozwagi, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

K.Z.P.

2 komentarzy "„Kierowco jedź bezpiecznie i zdrowo”"

  1. Taaa a 99 procent kierowców jak jezdziło tak jeździ bez pasów i z telefonem przy uchu a wieczorno nocne wyscigi po ulicach miasta to już chyba klasyka.

  2. Ul.lubelska istny tor wyścigowy, Sierpińskiego parkowanie na zakazie policja jeździ lecz nie widzi może jakaś-jakiś znajomy brak reakcji jest super

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content