Zawieszony towarowy ruch graniczny na przejściach granicznych z Republiką Białorusi

Od 1 czerwca 2023 r. do odwołania zostaje zawieszony towarowy ruch graniczny na przejściach granicznych z Republiką Białorusi.

W dniu 29 maja Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Kamiński podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych.

Zgodnie z treścią rozporządzenia od dnia 1 czerwca 2023 r. od godz. 0.00 do odwołania zostaje zawieszony towarowy ruch graniczny na przejściach granicznych z Republiką Białorusi dla samochodów ciężarowych, ciągników samochodowych, przyczep, w tym naczep, oraz zespołów pojazdów zarejestrowanych na terytorium Republiki Białorusi lub Federacji Rosyjskiej.

Tym samym zamknięte dla towarowego ruchu granicznego ww. pojazdów zostaje drogowe przejście graniczne w Kukurykach, w którym do tej pory granicę polsko-białoruską przekraczać mogły pojazdy ciężarowe oraz ciągniki samochodowe zarejestrowane na terenie Unii Europejskiej, w tym Polski, bez względu na kraj rejestracji przyczepy, w tym naczepy.

NOSG

Skip to content