Wpadli podczas kontroli drogowych

Czujne oko stróżów prawa wychwytuje wszelkie zachowania mogące świadczyć o popełnionych czynach zabronionych, co wpisuje się w ustawowe zadania Policji. Wczoraj mundurowi podczas jednej kontroli drogowej ujawnili 57-latka, który wsiadł za kierownicę swojego citroena z ponad 2 promilami alkoholu. Z kolei kierowca audi zatrzymany przez włodawskich patrolowców posiadał przy sobie środki odurzające.

Wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców to jedno z ustawowych działań Policji. Stróże prawa podczas pełnionych służb zwracają szczególną uwagę na wszelkie podejrzane zachowania. Efektem tego są wczorajsze kontrole drogowe włodawskich patrolowców oraz funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Woli Uhruskiej i ujawnione przestępstwa.

Najpierw ok. 16:30 kierownik Posterunku Policji w Woli Uhruskiej podczas patrolu zauważył, że kierujący pojazdem m-ki Citroen wyjeżdżając spod sklepu nie włączył świateł mijania. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 57-latek z Chełma nie tylko to miał na sumieniu. Badanie alkomatem przeprowadzone przez mundurowego wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na dodatek zapomniał wziąć ze sobą prawo jazdy. Mieszkaniec Chełma odpowie za popełnione przestępstwo jakim jest jazda pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do 2 lat więzienia.

Kolejne przestępstwo ujawnione wczoraj, tym razem przez włodawskich patrolowców, to posiadanie substancji odurzających. Policjanci zatrzymali 41-latka z Włodawy jadącego audi na jednej z ulic miasta, po tym jak gwałtownie przyspieszył na widok radiowozu. Czujne oko policjantów nie zawiodło, bo włodawianin posiadał przy sobie kilka działek środków odurzających, które po przebadaniu wykazały właściwości haszyszu i mefedronu. Zatrzymany jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty przeciwko Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

E.T.
KPP Włodawa

Skip to content