Wojenek we Włodawiance ciąg dalszy

Daniel Ryl, były członek zarządu klubu MLKS „Włodawianka”, zwrócił się do starosty z prośbą o „cofnięcie zarządu klubu” oraz o ustanowienie w nim kuratora. Obecne władze twierdzą, że jego żądania są absurdalne a zarzuty wyssane z palca. Starosta ma powoli dość skłóconych działaczy i zapowiada, że jeśli w klubie nie zapanuje porządek, to podejmie zdecydowane kroki.

Przed ponad miesiącem pisaliśmy o skardze byłego prezesa klubu Damiana Adamczyka na obecne władze „Włodawianki”. Teraz pojawiła się nowa, złożona przez byłego sekretarza Daniela Ryla. W piśmie do starosty włodawskiego zarzuca on klubowi, że został bezpodstawnie, w trybie zaocznym usunięty z zarządu, o czym nawet nie został poinformowany. Twierdzi też, że nie otrzymał odpowiedzi na złożone odwołanie od decyzji wykluczenia go z członka klubu.

Do postawionych przez Ryla zarzutów odniósł się obecny prezes klubu Grzegorz Klimkowicz. – Podstawą wykluczenia Daniela Ryla było „przywłaszczenie majątku klubu w formie pobranej gotówki z rachunku dla celów prywatnych”. […] Wykluczenie miało miejsce ponad rok temu i D. Ryl miał możliwość odwołania się od tej decyzji, z czego skorzystał. Jednak 26 czerwca 2019 r. odbyło się walne zebranie członków klubu, na którym rozpatrzono odwołanie i podjęto uchwałę o jego odrzuceniu i podtrzymaniu uchwał zarządu klubu o wykluczeniu D. Ryla z członkostwa w klubie – czytamy w piśmie sygnowanym przez Klimkowicza, datowanym na 3 maja.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Wojenek we Włodawiance ciąg dalszy"

 1. Zawodnik | 21 maja 2020 at 10:51 |

  Ku… Rylu weź się już nie błaźnij. Może masz też pretensje że są drudzy tabeli? To też wina złego zarządu haha

 2. Od takich spraw jest sąd panowie

 3. Włodawa Pany | 21 maja 2020 at 19:26 |

  ja pie…co za typ ,kim w ogole jest ten Ryl ? przeciez to jakis błazen

 4. Krzysiek | 21 maja 2020 at 23:07 |

  Należy się zastanowić kto na takiego ryla(ryła) w ogóle głosował, przecież to są autentyczni wrogowie nie tylko “Włodawianki”, ale i Włodawy. Trzeba im obić ryła, do boju do boju do boju LKS

 5. Włodawiance to trzeba zastosować bardzo proste i skuteczne lekarstwo. Natychmiast odsunąć wszystkich działaczy zostawić jedną księgową i trenerów,powołać osobę administracyjną do zarządzania, i wówczas błyskawicznie skończą się negatywne emocje wszystkich malkontentów.

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content