Włodawa. Do czterech razy sztuka? Na zakup kotłów mają 93 miliony

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie ogłosiło kolejny – czwarty już – przetarg na budowę kotłów opalanych biomasą. Mają pojawić się przy MPGK w ramach modernizacji miejskiej ciepłowni. Dwa pierwsze postępowania trzeba było unieważnić, bo do konkursu nie wpłynęły żadne oferty. Z kolei trzeci był przetargiem z tzw. wolnej stopy. Też został unieważniony, bo zaproszenie do negocjacji zostało skierowane do niewłaściwej spółki.

MPGK liczy, że tym razem uda się znaleźć wykonawcę inwestycji.

Na początku czerwca ubiegłego roku Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie dostało na ten cel ogromną dotację z Unii Europejskiej. Chodzi o 14,5 mln złotych. To pierwsze unijne dofinansowanie w historii przedsiębiorstwa.

W sumie kotły miały kosztować 93 mln złotych, ale niewykluczone, że do inwestycji trzeba będzie jeszcze dołożyć – wszystko przez rosnącą inflację.

Inwestycji tej wyczekują mieszkańcy Włodawy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

3 komentarzy "Włodawa. Do czterech razy sztuka? Na zakup kotłów mają 93 miliony"

  1. wrrrrrrrrrr | 14 września 2022 at 11:56 |

    Może się mylę, ale uważam, że załoga MPGK zamontowałaby takie kotły we własnym zakresie. Mamy zdolnych pracowników. Rzecz w wynagrodzeniu. Dla speców po kilkadziesiąt tysięcy i wybudują/zamontują.

  2. Stare kotły najwidoczniej sprzedali bo nie grzeją.Na klatach pojawiły się ogłoszenia o napełnianiu kaloryferów c.o ale chyba wciąż czekają na te na biomasę.Ludzie mają płacić za zimno i zapłacą ale do czasu i na wybory nie zapomnimy.

  3. Bloki we wspólnocie przy chełmskiej są ogrzewane mieszkańcy mają ciepło, więc o co tu chodzi ,spóldzielcze nic zimno pieruńsko.

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content