Włodawa. MOSiR musi oszczędzać. Skrócili godziny otwarcia Orlika

Na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie pojawił się komunikat mówiący o skróceniu godzin funkcjonowania miejskiego Orlika. Powodem jest przekroczony budżet na energię elektryczną. Od 1 września boisko będzie czynne do godz. 20, a od marca przyszłego bezpłatnie korzystać z niego będzie mogła jedynie młodzież szkolna i przedszkolaki.

Do końca roku obiekt udostępniany jest bezpłatnie wszystkim chętnym. Jednak już od marca to się zmieni. Założenia projektu, gdy oddawano boisko do użytku, mówiły jedynie o 10-letnim korzystaniu z niego bez pobierania odpłatności. W przyszłym roku prawo pozwala już na pobieranie opłat.

– Oczywiście o tym, czy będzie odpłatność i w jakiej wysokości będzie decydował burmistrz i rada miejska. Jednak w dzisiejszej dobie nie ma się co dziwić, że szukamy oszczędności, gdzie to tylko jest możliwe. W czerwcu mieliśmy już wykorzystany budżet na energię w 70 proc. Dlatego już teraz miasto będzie zmuszone szukać jakichś rozwiązań, ponieważ to ono dostarcza nam prąd. Skrócenie czasu funkcjonowania Orlika jest spowodowane tym, że po godzinie 20 prawie nikt z niego nie korzysta. Uruchamianie oświetlenia dwa razy w tygodniu dla jednej grupy mija się z celem, więc te osoby mogą po prostu przyjść wcześniej, a my zaoszczędzimy na rachunkach za energię. To najmniej bolesne rozwiązanie w tej chwili – przyznaje Teresa Zaleńska-Sak, dyrektor MOSiR.

W kontekście zapowiadanych od stycznia kolejnych wzrostów cen energii elektrycznej możemy się spodziewać, że nie tylko MOSiR będzie oszczędzał, ale również inne instytucje publiczne. Mając rekordową inflację i zmniejszony wpływ z podatków do miejskiego budżetu niezbędne będą rozwiązania, które pozwolą na oszczędzanie. 

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

2 komentarzy "Włodawa. MOSiR musi oszczędzać. Skrócili godziny otwarcia Orlika"

  1. Orlik i tak świecił pustką ,teraz ma być płatny ?Już widzę te tłumy 😉

  2. Głupoty piszesz, na mosirowskim orliku jest zawsze pełno młodzieży, dorosłych i dzieci, ale fakt jak jest ciemno to tylko starzy grają.Oni mogą płacić jak chcą ćwiczyć

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content