Włodawa. Ciemno jak na przejściu dla pieszych. Burmistrz musiał zabrać głos

“Jako kierowca, pieszy oraz rodzic apeluję do władz miasta o rozsądek i niewyłączanie latarni przy głównych drogach” – zaapelował mieszkaniec Włodawy na jednym z internetowych forów. Pod postem, który zamieścił w Internecie, rozgorzała dyskusja. Głos zabrał również “wywołany do tablicy” burmistrz Wiesław Muszyński.

Ul. Lubelska, al. Piłsudskiego i Jana Pawła II – to główne i najczęściej uczęszczane ulice we Włodawie. Zdaniem mieszkańców, w nocy w mieście panują egipskie ciemności. Po zmroku niebezpiecznie jest przede wszystkim w rejonie przejść dla pieszych. “Jeśli pieszy będzie ubrany na czarno, to kierowca go nie zobaczy” – alarmuje włodawianin.

W podobnym tonie wypowiedziało się wiele innych osób.

– Strach jechać przez miasto, bo pieszych po prostu nie widać. Niejednokrotnie zwalniałam przy przejściu, aby mieć pewność, że nikt przed nim nie stoi. Podróżuję z małym dzieckiem, jest ciemno, a w niektórych miejscach dodatkowo drzewa zasłaniają pieszych. Wieczorem nie wiadomo, czy to drzewo, czy pieszy – mówi pani Patrycja.

– Sama miałam taką sytuację w święta. Latarnie były zgaszone na jednej z ulic, jechałam powoli, bo strach, że pojawi się pieszy. I tak właśnie się stało. Trzech chłopaków weszło nagle na przejście, cali na czarno ubrani. Dzięki Bogu jechałam bardzo wolno, inaczej źle by się to skończyło – dodaje pani Kamila.

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński tłumaczy, że latarnie są wyłączona późno w nocy, bo miasto musi oszczędzać.

– Zgodnie z przepisami mamy obowiązek oszczędzić energię elektryczną (zmniejszyć jej zużycie) o 10 proc. Jeżeli tego nie zrobimy, stawka za energię dla miasta będzie podwojona – wyjaśnia burmistrz.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

2 komentarzy "Włodawa. Ciemno jak na przejściu dla pieszych. Burmistrz musiał zabrać głos"

  1. Toż ledy prawie nie ciągną prądu. Wyłączyć światła w UM.

  2. Jako rodzić to ty zadbaj aby twoje dziecko po nocy się nie szwendało. CZESTO WRACAM Z PRACY po 22godz i jeszcze się lampy święcą na tych ulicach

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content