W te akcesoria warto wyposażyć przedszkolaka

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pierwszemu dniu w przedszkolu towarzyszą ogromne emocje. Zarówno maluchy, jak i rodzice przeżywają ten wyjątkowy dzień. Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko czuło się pewniej, przygotuj dla niego wyprawkę, dzięki której zawsze będzie miało przy sobie to, czego potrzebuje. Z tego artykułu dowiedz się, w jakie akcesoria warto wyposażyć przedszkolaka.

plecaki-do-przedszkola

Bidon na wodę

Picie odpowiedniej ilości wody jest niezwykle ważne, niezależnie od wieku człowieka. Jak wiadomo, dzieci potrzebują jej nieco mniej niż dorośli, jednak warto zapewnić maluchowi stały dostęp do wody, w szczególności podczas aktywności fizycznych czy zabawy. Zakładając, że pięcioletnie dziecko waży średnio 20 kilogramów, powinno ono pić około 1,5 litra płynów dziennie. Z tego względu warto zakupić przedszkolakowi bidon na napój.

Jeżeli Twoje dziecko nie ma problemu z piciem czystej, bezsmakowej wody, możesz wybrać butelkę filtrującą ze smoczkiem. Takie rozwiązanie jest wygodne i zapewnia dostęp dowody pitnej, niezależnie od miejsca, w którym znajduje się Twoja pociecha. Jest ono również przyjazne środowisku, ponieważ ogranicza produkcję plastikowych odpadów. Gdy przedszkolak nie lubi zwykłej wody, możesz wyposażyć go w bidon ze smoczkiem i przygotować mu orzeźwiający napój z dodatkiem naturalnego soku z owoców lub cytryny i miodu.

Plecak

Kompletując wyprawkę dla przedszkolaka, warto zaopatrzyć się w wygodny plecak. Wybierając go, zwróć uwagę, aby był dostosowany do wzrostu Twojego dziecka. Ważnym aspektem jest również to, aby plecak dla malucha w wieku przedszkolnym miał regulowane ramiączka, które będą wygodnie leżały na ramionach dziecka, nie powodując u niego dyskomfortu.

Jeżeli chcesz, aby Twoja pociecha chętnie nosiła swój plecaczek do przedszkola, wybierz taki, który będzie mu się podobał. Dzieci uwielbiają bajki i filmy animowane, a występujący w nich bohaterowie niejednokrotnie stają się ich największymi idolami. Podczas zakupów możesz więc zwrócić uwagę na model z ulubioną postacią z kreskówki malucha, np. plecak Spiderman dla przedszkolaka. Jednak równie dobrze sprawdzą się ciekawe i kolorowe wzory, które przyciągną uwagę dziecka.

Kompaktowy kocyk i poduszka

Dzieci potrzebują odpowiedniej ilości snu do regeneracji i prawidłowego rozwoju. Po dniu pełnym wrażeń przedszkolaki potrafią zasnąć nawet w drodze do domu. Jeżeli chcesz, aby każda drzemka Twojej pociechy była dla niej wygodna, zapewnij mu kompaktowy kocyk i małą poduszkę. Taki zestaw zmieści się w plecaku dziecka lub Twojej torbie, dzięki czemu prześpi się ono wygodnie niemal w każdym miejscu. Ciekawym rozwiązaniem okaże się poduszka rogal do samochodu w kształcie zwierzaka. Kiedy jest ona złożona, może pełnić dodatkową funkcję maskotki.

Okulary przeciwsłoneczne

W słoneczne dni warto chronić oczy dziecka przed zbyt dużym słońcem. Z tego względu w plecaku przedszkolaka powinny znaleźć się małe okulary przeciwsłoneczne. Dzięki nim Twój maluch nie będzie oślepiany przez promienie słoneczne, co często powoduje frustrację u dzieci.

Skip to content