W czwartek rolnicy zablokują miasto

Rolnicy zapowiadają kontynuację swoich protestów przeciwko Zielonemu Ładowi i importowi produktów rolnych z Ukrainy. 29 lutego od godz. 9 do 15 będą blokować dwa ronda we Włodawie w ciągu drogi krajowej nr 812 Chełm – Biała Podlaska. Nieprzejezdny będzie również wyjazd w kierunku Urszulina i Lublina.

– We wtorek 20 lutego o planowanej blokadzie zawiadomiliśmy włodawski ratusz, starostwo i policję – mówi Józef Waszczuk, rolnik z Zaświatycz, jeden z głównych organizatorów protestu rolniczego w powiecie włodawskim.

W zawiadomieniu czytamy m.in. – W imieniu rolników powiatu włodawskiego zgłaszam zawiadomienie o rozpoczęciu blokady na drodze wojewódzkiej nr 812 w miejscowości Włodawa na odcinku pomiędzy dwoma rondami na skrzyżowaniach na drogach w kierunku Lublina i Chełma. Blokada rozpocznie się o godz. 9.00 i nieprzerwanie trwać będzie do godz. 15.00 w dniu 29 lutego 2024 r.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

24 komentarzy "W czwartek rolnicy zablokują miasto"

 1. Hmmmmm dzieci do szkoły dowiozę a jak odebrać?

 2. Wielki działacz. Niech się weźmie do roboty a nie za blokady.Chce blokować to w Zaświatyczach.

 3. Wielki działacz z Zaźwiatycz niech się weźmie do roboty. Blokować to może w Zaświatyczach a nie we Włodawie.

  • No rzeczy ubędzie ci przez to że kilka godzin postoja na ulicy. Są objazdy pojedź sobie na około. Zamiast poprzeć protest macisx w nieudolny sposób. Jak będzie jadł robale albo ten syf z za Buga to docenisz plony ciężkiej pracy rolników. Tylko wtedy będzie za późno

   • Nie tak dawno Niemcy i Francuzi mówili o syfie zza Odry. A co odpowiadali im wtedy polscy rolnicy? Wtedy, rzeczywiście polska żywność była jeszcze dobra. Dzisiaj niczym nie różni się od tej wtedy zachodniej, o której polscy emigranci kupując ją w zachodnim supermarkecie mówili, że jeść się jej tego nie da.

   • Otóż to | 29 lutego 2024 at 10:41 |

    Otóż to

 4. Popieram, niech strajkują, to dla dobra wszystkich, wolę się przemęczyć parę godzin niż jeść później syf z Ukrainy…

 5. Co da to lokalnie? Nic! Kierunek Dorohusk.

  • Otóż to | 29 lutego 2024 at 10:43 |

   Trochę te lawety ,,z czołgami” co ciągle jadą na UA, postoją na trasie do przejścia.

 6. Reaktywacja Samoobrony. Dzisiejsi protestujący już łapią kapitał wyborczy a już nie długo wybory samorządowe. W takiej Włodawie to ten protest nie wiele znaczy. Ani Pan Prezes Kaczyński ani Donald Tusk tu nie przyjedzie a tym bardziej nie odczują tego protestu w kieszeni.

 7. włodawiak | 29 lutego 2024 at 09:49 |

  Ale ludzi wkurzą i może coraz mniej osób zagłosuje na PiS. Bo strajkują pisowcy, ci którym zielony ład i zboże z ukrainy nie przeszkadzałojak rządził pis i wprowadził ten zielony ład. A teraz ktoś ich mobilizuje do strajku przeciwko nowej władzy. Precz z obłudą

  • Otóż to | 29 lutego 2024 at 10:45 |

   Co wkurza? Nienawidzący PiSu i tak nienawidzą. Ch z nienawistnikami. Protest jest słuszny

 8. Jakby nie było – któryś Kaczor winny.

 9. Tak, tak,”to wina PiSu”. Nie widzicie w tych demonstracjach walki o nasz polski interes? Popierajmy polskich rolników!

  • Od ok dwóch lat produkty z UKR płyną do PL, gdzie byli rolnicy i rząd PiS? Gdzie byli górnicy, myśliwi? Zielony Ład beee ?towarzysz komisarz napisał Zielony Ład to tak naprawdę program PiS dla rolnictwa! A teraz nagle beeeee…dlaczego? Od 8 lat polska wieś głosuje na PiS, ramię w ramię z Duda, Morawieckim obchodzili dożynki i było dobrze,tak? Krótką pamięć mają nasi rolnicy oj krótką!
   Doskonale ich rozumiem, ich produkcja zależy najbardziej od czynników pogodowych, cen nawozów ect. Ale gdy widzę z nimi myśliwych albo producentów futer, sorry jadł ktoś kiedyś potrawkę z lisa albo norki? Górnicy, najwięksi cwaniacy pod polskim niebem, murem za rolnikiem?
   Drodzy rolnicy, Wasze postulaty się rozmyły! Są niezrozumiałe, nieprecyzyjne! Pozwalacie na to, żeby z Wami szli ludzie z obrzydliwymi transparentami! Dopuszczacie do rozmów cwaniaka od norek!
   Źle to wygląda Państwo Rolnicy! Źle!

 10. brawo Józek tak trzymać

 11. mieszkaniec | 3 marca 2024 at 06:35 |

  nie dajcie się oszukać wyborcy z RÓżanki. Poprzedni wójt pod hasłami obrony ciepłowni idzie do wyborów. Proszę Pana czas już chyba na odpoczynek oj czas, a oprócz tego życzę jeszcze dużo zdrowia.

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content