Udział w tym turnieju to pierwszy krok do świata wielkiej piłki

Zacznij piłkarską przygodę jak reprezentanci. Udział w tym Turnieju to pierwszy krok do świata wielkiej piłki

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

Miliony dzieci budzą się codziennie, myśląc tylko o jednym – aby móc realizować swoją pasję. Wracają pędem ze szkoły, żeby wybiec na podwórko, ustawić bramki z plecaków i odtworzyć akcje Realu Madryt czy Barcelony, które oglądali z wypiekami na twarzy dzień wcześniej. Na takich osiedlach kształtowały się kariery Neymara czy Zlatana Ibrahimovicia, a po polskich podwórkach jeszcze kilka lat temu biegali m.in. Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński. Dziś filary reprezentacji Polski, toczący boje we włoskiej Serie A ramię w ramię z gwiazdami z całego świata. Kiedyś Arek i Piotrek, rozgrywający z kolegami z klasy i osiedla pierwsze mecze w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

PRZYGODA DLA KAŻDEGO, FINAŁ NA NARODOWYM DLA NAJLEPSZYCH

Turniej organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej od 11 lat sponsorowany jest przez markę Tymbark, a od roku także przez firmę Electrolux. Już ponad 1,6 mln dzieci wzięło udział w dotychczasowych edycjach Turnieju, którego głównym celem jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej. Najważniejszym aspektem rozgrywek jest zabawa i przyjemność z gry. Warto jednak pamiętać, że na kolejnych etapach dzieci są pod baczną obserwacją trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski, którzy wyławiają największe talenty i pomagają im spełnić marzenia o piłkarskiej karierze i założeniu reprezentacyjnej koszulki. Aż 27 spośród 80 zawodniczek i 46 z 80 piłkarzy uczestniczących w poprzedniej edycji rozgrywek zostało powołanych na Letnią Akademię Młodych Orłów, gdzie trenowali pod okiem Marcina Dorny, Bartłomieja Zalewskiego, Dariusza Dźwigały czy Niny Patalon.

Jak co roku, dziewczęta i chłopcy uczestniczący w Turnieju podzieleni są na trzy kategorie wiekowe – U-8, U-10 i U-12. Wszyscy rozpoczną rozgrywki najpierw w swoich miastach i gminach, gdzie stawką jest awans do Finałów Wojewódzkich, aby na nich powalczyć o mistrzostwo województwa i wyjazd do Warszawy na Finał Ogólnopolski. To tam najlepsi powalczą o Wielki Finał na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną dla zwycięzców będzie możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i osobistego spotkania z reprezentantami Polski. Warto przy tym pamiętać, że uczestnictwo w Turnieju to jedna z zaledwie trzech okazji, by zagrać na jednym z najpiękniejszych stadionów na świecie – pozostałe to gra w finale Pucharu Polski i reprezentacji Polski.

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to również promocja zasad fair play, ponieważ za wzorowe zachowania na boisku oraz poza nim zawodnicy, trenerzy a nawet kibice mogą zostać przez sędziego nagrodzeni „Zieloną Kartką Fair Play”. W poprzedniej edycji rozdano 170 takich kartek.

JAK ZGŁASZAĆ DRUŻYNY I KTO MOŻE ZAGRAĆ

Zespoły można zgłaszać do 30 września przez stronę www.zpodworkanastadion.pl. Każda drużyna U-8 musi liczyć przynajmniej 5, a w U-10 i U-12 6 zawodników. Turniej jest wyjątkową okazją do sportowej rywalizacji dla najmłodszych dzieci do lat 8 oraz dziewczynek, które stanowią co roku ponad 1/3 uczestników.

Tak jak w poprzednich latach w rozgrywkach uczestniczyć mogą Szkoły Podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Akademie Młodych Orłów, a także organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. W tym roku, po raz pierwszy w historii, do rywalizacji mogą przystąpić również Kluby Sportowe, rejestrując zawodników według zasad zawartych w regulaminie turnieju. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają oryginalną koszulkę treningową. Pierwsze mecze zostaną rozegrane już w październiku.

Skala Turnieju oraz formuła i poziom rozgrywek sprawiają, że w Turnieju zagrało wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych, takich jak Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Marcin Kamiński, Bartosz Salamon, Igor Łasicki czy Paulina Dudek.

1 Komentarz do "Udział w tym turnieju to pierwszy krok do świata wielkiej piłki"

 1. BUGHONORWŁODAWIANKA | 12 września 2017 at 11:14 |

  A po powrocie chłopaków czeka świetlana przyszłość w środku tabeli klasy A, okręg chełmski. Wszystko dzięki Mariuszowi Zańce i Ryśkowi Nilipiukowi i Wieśkowi Muszyńskiemu, którzy w oryginalny sposób spuścili włodawiankę z IV ligii. W województwie nadal przecierają oczy ze zdumienia, że można było tak spartolić. Alternatywnych rozwiązań było wiele. Można było się połączyć z Różanką, ale to by oznaczało koniec kariery wyżej wymienionych panów. Można było nie przystępować do IV ligii i uczciwie szukać szczęścia w okręgówce. No i na koniec można było konsekwentnie ale z honorem dostawać lanie w IV lidze. Niestety cudowne trio Zańko, Nilipiuk i Muszyński jak to przystało na lokalnych polityków spektakularnie wszystko spartoliło. Mariusz był chyba na warsztatach zarządzania kryzysem w szkole ojca dyrektora i w momencie gdy Włodawianka leciała na łeb i szyję zaczął wypisywać peany na swoją cześć, że uzyskał dofinansowanie dla klubu (pycha z tych wypocin biła taka jakby pozyskał kwotę większą o kilka zer z tyłu), że przyczynił się do rozwoju włodawskiego sportu organizując juniorom pobyt w Kodniu. Na formę chłopaków pewnie miała wpłynąć łaska najświętszej panienki bo na pewno nie spanie na leżakach w szkole i jedzenie gotowanej kiełby z bułką kajzerką za 29 groszy 🙂 Nilipiuk zaś postanowił udzielić wywiadu, w którym oznajmił wszem i wobiec, że w sumie jest spoko i Włodawianka odrodzi się jak feniks z popiołów. Rysio jednak nie przewidział, że w okolicznych wiochach skończyły się żniwa i nie będzie tak łatwo. Chłopi z Pawłowa przyjechali zregenerowani po dożynkach w powiecie chełmskim i wbili włodawiance 7 bramek 🙂 Wiesiek Muszyński tymczasem cieszy się jak głupi do sera na lokalnych festynach i nadal pompuję miejską kasę we Włodawiankę. Tymczasem Różanka powoli i konsekwentnie walczy o utrzymanie w IV lidze.

 2. Ot i cała prawda ….

 3. A nikt nie komentuje “olewania” treningów przez panów piłkarzy i niemal permanentnego nadużywania alkoholu przez większość z nich? Najłatwiej (jak to na Elbi) zrzucać winę na panów Zańkę, Muszyńskiego i Nilipiuka i tak tłumaczyć brak zapału, miłość do piwa a może i brak talentu.

 4. Lata temu – były cztery drużyny! Trampkarze młodsi, trampkarze starsi, juniorzy i seniorzy. Czy teraz jest jakikolwiek system szkolenia młodzieży? W jaki sposób zachęca się młodych do kopania w piłkę? Tutaj nie chodzi o sukcesy ale o zabawę i rozrywkę. Wiadomo że dla Włodawianki szczytem marzeń jest III liga.

  Manka, masz rację winni są nie tylko działacze.Tylko winę oceniałbym 90/10. Jeżeli nie ma szkolenia, nie ma następców to żadne różdżki nie pomogą.

  I tak powoli miasto dziadzieje. Zaradni uciekają, oportuniści czekają na posadki. “Elyta” wzajemnie się wspiera i krzywdy nie daje sobie robić.
  LKS w A-klasie, zapasy na łopatkach, inwestorów brak, perspektyw brak. Tylko wieczny festyn….

 5. Włodawianka działa jako stowarzyszenie a prezesem jest kręcina. Ustawa o stowarzyszeniach:

  Art. 2. 1. Stowarzyszenie jest dobrowolnym, SAMORZĄDNYM, trwałym
  zrzeszeniem o celach niezarobkowych.
  2.Stowarzyszenie samodzielnie określa swoje cele, programy działania i struktury organizacyjne oraz uchwala akty wewnętrzne dotyczące jego działalności.
  3.Stowarzyszenie opiera działalność na pracy społecznej swoich członków. Do
  prowadzenia swych spraw stowarzyszenie może zatrudniać pracowników, w tym
  swoich członków.

 6. 5.Nadzór nad działalnością stowarzyszeń należy do:
  1)wojewody właściwego ze względu na siedzibę stowarzyszenia w zakresie nadzoru nad działalnością stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego,
  2)starosty właściwego ze względu na siedzibę stowarzyszenia w zakresie nadzoru nad innymi niż wymienione w pkt 1 stowarzyszeniami
  zwanych dalej „organami nadzorującymi”.

  Art. 25. 1. Organ nadzorujący sprawuje nadzór nad działalnością stowarzyszeń WYŁĄCZNIE w zakresie zgodności ich działania z przepisami prawa i postanowieniami statutu.

 7. Odpowiedzialny za upadek klubu jest kręcina razem z zarządem i pisanie durnot o muszyńskich zańkach i piłkarzach ch..j wie jeszcze kim nic nie da. Piłkarze się zbuntowali bo mieli dość chu..ni panującej we Włodawiance! I bardzo dobrze niech grają tam gdzie traktowani są normalnie! Zwłąszcza młodzi nie skarzeni kręcią. Rysiek rozkurw.. klub i się tego nie wyprzesz!!!

 8. BUGHONORWŁODAWIANKA | 12 września 2017 at 19:25 |

  Ok piłkarze to zawsze był problem. Częściej można niektórych z nich było spotkać w Filipie niż na treningach. Na mieście każdy z kiepem w gębie. Pamiętajcie jednak, że Ci totalni amatorzy i alkoholicy od paru lat utrzymywali się w IV lidze a spadek to decyzja zarządu. Najgorsza z możliwych. Mundek w grobie się przewraca. Pytanie do Pana Nilipiuka jak rozliczane są wpływy i dotacje Włodawianki? Pytanie do Wieśka Muszyńskiego? Czy miasto nadal będzie płacić cięzki hajs na prywatny folwark Zańki i Nilipiuka?

 9. ciekawe czy muszyński ma wyrzuty sumienia??
  zastanawia się że dał się wykiwać edkowi bożence/ agatce i reszcie obiboków leserów i kanciarzy

 10. kręcina jak ci się podobał mecz pucharowy? dalej z drobnym będziecie pierd…..lić że nie ma kim grać?! dalej kompromitujecie Włodawiankę tym razem w pucharach a chłopaki sie skrzykneli i zglosili się do PP. wy znowu rezygnujecie z gry a chlopaki graja i wygrywaja. zrozumcie wreszcie ze najwiekszy problem Włodawianki to wy!!!! przeproscie i spierd… jak najdalej od tego klubu!!!

 11. Tak to jest jak miernoty polityczne stają się włodawskimi “vip-ami”.

 12. Czemu muszynski nie zaja stamowiska. Za co bierze pieniądze?

 13. za wodzirejowanie, śpiewanie i balowanie.

 14. Czytam te Wasze komentarze (nie tylko do powyższego artykułu) na tym włodawskim portalu i:
  1. W nosie macie i Włodawiankę i nasze Miasto
  2. Tylko kilka osób wypowiada się tu pod różnymi nicami.
  3. Próbujecie zdyskredytować burmistrza, jego pracowników i przewodniczącego Rady Miasta.
  Wstydzę się za Włodawiaków (?), którzy tak potrafią “sr….ć we własne gniazdo”. Więcej kultury i umiaru w tym krytykanctwie (nie krytyce!)

 15. BUGHONORWŁODAWIANKA | 15 września 2017 at 16:00 |

  Panowie Nilipiuk, Muszyński, Zańko, może czas najwyższy na jakiś komentarz odnośnie sytuacji w klubie. 3-0 z Pawłowem w Pucharze Polski i na koniec wycofanie się z rozgrywek to kolejny blamaż, za który ponosicie odpowiedzialnoć. Czy jednak przyświeca Wam strategia “ciszej nad tą trumną”?

 16. muszyński był? jarzył japę?

 17. Zańko robił obóz piłkarski dla młodzieży polegający na … oglądaniu filmów patriotycznych. Sami zobaczcie na fejsie.

 18. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content