Tomografia oka w SPZOZ we Włodawie

Poradnia Okulistyczna w Przychodni Specjalistycznej przy Al. J. Piłsudskiego 66 we Włodawie oferuje pacjentom z problemami okulistycznymi nową jakość wykonywanych usług. Dzięki nowoczesnej specjalistycznej aparaturze medycznej oraz profesjonalnej kadrze zapewniamy Państwu usługi na najwyższym poziomie. Sprzęt który posiadamy umożliwia kompleksową i możliwie najdokładniejszą diagnostykę okulistyczną. Obecnie oprócz podstawowych badań diagnostycznych wykonuje się w Poradni OCT oka, czyli optyczna koherentna tomografia dna oka.

Jest to jedna z najnowocześniejszych metod diagnostycznych, niezbędna w rozpoznawaniu chorób siatkówki (szczególnie ważne w diagnostyce zmian chorobowych w obrębie części dna oka, tzw. plamki). OCT jest badaniem nieinwazyjnym, skierowanym głównie do osób u których stwierdzono zmiany chorobowe: zwyrodnienia plamki związane z wiekiem, zmiany cukrzycowe w plamce, otwór w plamce, obrzęk plamki, błony nasiatkówkowe, a także monitorowanie zmian jaskrowych, stan rogówki przed i po zabiegach laserowej korekcji wzroku. Dzięki OCT specjalista może dokładnie ocenić stan przedniej i tylnej części gałki ocznej, w tym rogówki, kąta przesączania, plamki, nerwu wzrokowego, siatkówki.

Dodatkowo wykonywane są badania aparatem GDX. Jest to badanie służące ocenie rozwoju choroby u pacjentów chorych na jaskrę. Ocenia stopień ścieńczenia lub zaniku włókien nerwowych. Badanie aparatem GDX umożliwia obrazowanie dna oka poprzez nierozszerzone źrenice.

Pacjent zostaje również diagnozowany nowoczesnym aparatem USG, który pozwala zobaczyć, co dzieje się za okiem, czyli w oczodole. Badanie wykonuje się wtedy, gdy do zdiagnozowania pacjenta nie można wykorzystać lampy szczelinowej. Tak dzieje się, gdy z powody zaćmy lub bielma rogówki nie można zajrzeć do wnętrza gałki ocznej.

Przypominamy również, że nadal wykonujemy cieszące się dużym zainteresowaniem bezpłatne zabiegi usuwania zaćmy, do których zachęcamy.

Pacjenci, którzy chcą skorzystać z usług lekarzy okulistów w naszej Poradni, powinni zgłosić się do Rejestracji Specjalistycznej (I piętro) ze skierowaniem od lekarza rodzinnego. Obecnie termin oczekiwania na wizytę u okulisty wynosi ok 2 tyg. Więcej informacji na stronie internetowej szpitala www.spzoz.wlodawa.pl lub pod nr telefonu 797704913, 797704919.

Dyrekcja SPZOZ we Włodawie

Skip to content