Szpital rozszerza działalność o bardzo ważną usługę

Od grudnia we włodawskim szpitalu pacjenci są kompleksowo badani w kierunku chorób serca i układu krążenia. Dyrekcji udało się pozyskać do współpracy trzech lekarzy o specjalizacji kardiologicznej i zaopatrzyć oddział w niezbędny i profesjonalny sprzęt. Pacjenci przyjmowani są na oddział ze skierowaniem od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. – Jeśli w ten sposób uratuje się choć jedno ludzkie życie, to znaczy, że było warto – mówi jedna z pacjentek.

Powiat włodawski, ze względu na położenie i niewielką gęstość zaludnienia, niemal od zawsze był mocno zaniedbany pod względem kardiologicznym. Brak takiego oddziału w szpitalu oraz duża odległość od najbliższych ośrodków, w których tacy specjaliści przyjmują, powodował, że wielu mieszkańców, mimo objawów chorób układu krążenia, zaniedbywało leczenie.

Sytuacja zmieniła się pod koniec 2022 roku, kiedy we włodawskim SP ZOZ uruchomiono profil kardiologiczny w oddziale chorób wewnętrznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjenci mają możliwość dostępu do opieki kardiologicznej i wykrywania ewentualnych problemów sercowo-krążeniowych. Osoby chętne na badania, które zgłosiły się do nas wcześniej ze skierowaniem od lekarza specjalisty bądź rodzinnego, są zapraszane są na oddział.

Po przyjęciu wszystkim zakładane są holtery EKG i RR. To urządzenia do badania elektrycznej czynności serca, które przeprowadzane jest przez minimum 24 godziny, a w niektórych przypadkach nawet przez kilka dni. Dzięki ciągłemu zapisowi pracy serca, możliwa jest ocena dynamicznych zmian zachodzących w mięśniu sercowym i zdiagnozowanie utajonych zaburzeń, których nie można wykryć w standardowym, spoczynkowym badaniu EKG. Holter umożliwia ocenę pracy serca również w trakcie snu. Jest to istotne, ponieważ w niektórych przypadkach to właśnie tylko wtedy dochodzi do poważnych zaburzeń jego funkcji – tłumaczy Pielęgniarka Naczelna.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Szpital rozszerza działalność o bardzo ważną usługę"

 1. kolejna ściema

 2. Pamiętacie orły dla szpitala? | 21 stycznia 2023 at 09:02 |

  A kiedy szpital dostanie kolejnego orla i jakieś certyfikaty? Trochę to kosztuje ale chyba warto bo będzie się można czymś pochwalić. Wybory tuż tuż a Waldusiow kończą się pochlebne tematy.

 3. co za bzdury i dymanie ludzi

 4. Pielęgniarka Naczelna Główny Specjalista – ściema i mlenie publicznych pieniędzy

 5. Dobra propaganda…Może coś z życia Włodawskiej rzeczywistości …lekarz rodzinny przypisuje silny antybiotyk na przeziebienie osobie obciażonej inna choroba (zna jej historie choroby) w aptece ostrzegają że jest to silny lek.
  Pojawiaja się problemy z sercem,podczas pobytu w szpitalu nie ma prowadzonych żadnych badań w tym kierunku tylko znieczulenie.Po wyjściu ze szpitala dochodzą problemy z żoładkiem przez silne leki a w następstwie wysokie ciśnienie którego nigdy nie było.
  Winnych brak ale można za to leczyć nowe xhoroby,od teraz będę życzył wrogowi obyś trafił do Włodawskiego szpitala.

  • A kto miałby być winny? Pacjent został ostrzeżony, w każdym opakowaniu każdego leku jest ulotka wyszczególniająca potencjalne efekty uboczne. Każdy lek przyjmowany jest z wyboru, wtedy kiedy potencjalne korzyści przewyższają ryzyka. Być może bez tego antybiotyku, doszło by do zapalenia płuc i śmierci. Wtedy byś obwiniał tego samego lekarza za nieprzypisanie antybiotyku, bo lepsze są takie skutki uboczne niż zgon. Badania nie były potrzebne, gdyż wiadomo, że to skutki uboczne leku i trzeba go tylko odstawić, aby sytuacja się unormowała. A tak zupełnie na marginesie, jakby lekarz kazał zamknąć przeziębione dziecko w piekarniku nastawionym na 180℃ na godzinkę, to też byście tak zrobili?

 6. Holter i pomiar ciśnienia-ok. Mam nadzieję, że Echo serca, Próby wysiłkowe, czy Koronarografia w razie potrzeby też będzie wykonywana we włodawskim szpitalu

 7. cel zacny i godny pochwały . Wykonawstwo organizacyjne – totalny pchli chaos.

 8. Hahahhahahahahahhahahahahahahhahahahahah i tak bez końca

 9. Jolanta Wróbel | 28 stycznia 2023 at 09:39 |

  Piszecie bzdury idż i się sam przekonaj ja byłam i jestem zadwolona ale jeszcze się taki nie urodził coby wam dogodził ale przyjdzie czas że będziecie błagac o takie badania.

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content