Pracy nie ma, bezrobocie najwyższe w regionie

Nie mamy dobrych wieści dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie włodawskim. Ofert pracy w PUP we Włodawie jest jak na lekarstwo. Pod górkę mają zwłaszcza kobiety i osoby wykształcone. Zwiększyła się też stopa bezrobocia, która aktualnie jest najwyższą w województwie.

Wszystko wskazuje na to, że włodawski rynek pracy dotknęła już recesja. W mieście i okolicach nigdy nie było łatwo o dobre zajęcie, ale teraz, gdy szaleje inflacja, rząd podnosi najniższą krajową, a ZUS stawki dla przedsiębiorców, znalezienie satysfakcjonującej pracy graniczy z cudem.

W pierwszych dniach stycznia na stronie Powiatowego Urzędu Pracy we Włodawie było zamieszczone cztery oferty pracy, z czego dwie „wisiały” od kilku miesięcy. Obecnie propozycji jest nieco więcej, ale i tak ich liczba nie przekracza dziesięciu. Wyboru praktycznie nie ma, dlatego na włodawskich portalach pojawił się istny wysyp ogłoszeń od osób, które poszukują pracy.

Sytuacja nie napawa optymizmem. Jak wyjaśnia Ewa Osowiec, pełniąca obowiązki dyrektora PUP we Włodawie, źle zaczęło się dziać już od sierpnia 2022 roku. – W powiecie notujemy spadek liczby ofert pracy od kilku miesięcy. Wprawdzie wysypu osób bezrobotnych jeszcze nie ma, ale statystyki nie są optymistyczne. Niepokoi zwłaszcza ta najważniejsza, która mówi o stopie bezrobocia. Wbrew pozorom, nie jest to liczba określająca dosłowną liczbę osób bezrobotnych, ale stosunek liczby bezrobotnych do liczby aktywnych zawodowo.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

4 komentarzy "Pracy nie ma, bezrobocie najwyższe w regionie"

 1. Na tym polega problem | 20 stycznia 2023 at 11:14 |

  Dodam, że składki ZUS są powiązane ze statystyczną płacą, podawaną przez Prezesa GUS. Tak było odkąd pamiętam. Statystycznie płaca rosła, to i składki dla przedsiębiorców rosły. Zawsze tak było, że jak np GUS ogłaszał, że inflacja wynosi np 7%, to ludzie się wściekali i mówili, jakie 7%? Co najmniej np 20%. Tak było, jest i będzie.

 2. Nie siedź w domu idź na wybory | 21 stycznia 2023 at 08:57 |

  Kolejny sukces rządzącego powiatem peeselu. Kolejne instytucja która zamiast pomagać mieszkańcom istnieje przede wszystkim żeby pracę mieli urzędnicy. Za każdym razem kiedy jestem w UP aż żal patrzeć jak ciężko pracują zatrudnione tam osoby.
  Jeszcze weselej jest we wlodawskim armirze. Zamówiłem kolczyki dla zwierząt przez internet. Po miesiącu czekania zadzwoniłem tam i się okazało że jednak muszę przyjść osobiście podpisać wniosek. Tylko nikt nie był łaskaw mnie poinfoeac o tym przez ponad miesiąc. A teraz wisienka na torcie Pani kazała mi pojechać na pocztę żeby ów wniosek wysłać. Kiedy stanowczo odmówiłem okazało się że jednak mogę go na miejscu wrzucić bezpłatnie do skrzynki na korespondencję. To tylko dowodzi jak wspaniałe mamy władze w naszym powiecie a w podległych mu urzędach pracują kompetentni ludzie sfokusowani na pomoc petentom/mieszkańcom. Do tego jeszcze przypomnę o rozbudowanej administracji szpitala i zarządu powiatu i mamy pełen obraz niezwykłych sukcesów pod przewodnictwem Pana Andrzeja, który z taką dumą podpisuje się jako prezes wlodawskich struktur peeselu na bilbordach. Bardzo żałuję że Agrounia w czasie protestu w Chełmie nie odwiedziła też Włodawy. Meyby nex time.

 3. A po co jest urząd pup ?

 4. no brawo!! Gratuluję wiedzy. W ARiMR w całej Polsce od 2016roku rządzi PIS

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content