Ponad 5 milionów dla muzeum we Włodawie

Kolejne gigantyczne pieniądze trafią do Muzeum – Zespołu Synagogalnego we Włodawie. A to za sprawą udanego wniosku na dofinansowanie unijne remontu wnętrz budynków muzealnych. Do Włodawy trafi ponad 4,2 mln zł dofinansowania, zaś cały projekt opiewa na nieco prawie 5,5 mln zł. Kwota dofinansowania to aż 95% wnioskowanej kwoty.

Powiatowy wniosek na modernizację zabytkowego Muzeum – Zespołu Synagogalnego uzyskał dobrą ocenę ekspertów i w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WL działanie 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne – projekty lokalne. To kolejne miliony, które trafią do włodawskiego muzeum. Przed dwoma laty kosztem 5 mln zł wyremontowano wielką i małą synagogę z zewnątrz. Za te pieniądze udało się m.in. wymienić dachy, elewację, stolarkę. Tego typu remont nie był wykonywany od co najmniej kilkudziesięciu lat.

Teraz, dzięki również unijnemu dofinansowaniu, realny stał się kapitalny remont wnętrz obiektów.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

3 komentarzy "Ponad 5 milionów dla muzeum we Włodawie"

  1. Nie chwalcie się za glosno bo zaraz znajdą się spadkiercy z pretensjami że to ich właściwośc. Już podobno był jakiś list świadczący o tym że muzeum jest obserwowane.

  2. …..Natomiast wniosek miasta Włodawy na remont muszli koncertowej opiewający na ponad 2,5 mln zł został wycofany przez wnioskodawcę….

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content