Podwyżki za ogrzewanie dadzą włodawianom po kieszeni

Było drogo, a będzie jeszcze drożej – skarżą się mieszkańcy włodawskich bloków. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej podnosi opłaty za ogrzewanie. Wszystko przez rosnącą inflację.

“W związku z nową taryfą ciepła, otrzymaną od MPGK, niezbędny jest wzrost zaliczek centralnego ogrzewania” – taka informacja krąży po włodawskich grupach w mediach społecznościowych. Pojawiła się też w niektórych blokach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej we Włodawie. Chodzi o około 28-procentową podwyżkę. Nowe stawki będą naliczane od tego miesiąca (kwietnia).

– Ogrzewanie mamy wliczone w czynsz, więc rachunek na pewno pójdzie w górę. Już teraz płacimy ponad 600 złotych miesięcznie, to naprawdę niemało – mówi młode małżeństwo z Włodawy. – Oficjalnej informacji ze spółdzielni jeszcze nie dostaliśmy, ale spodziewamy się sporej podwyżki, wszystko drożeje – dodają nasi Czytelnicy.

Informacja wzbudziła też spore emocje wśród internautów. “Nowy ład, nowe ceny”, “Szkoda, że nie wzrost zarobków o 28 procent”, “Myślę, że to dopiero początek, wręcz jestem przekonany”, “Jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie szukać miejscówki pod mostem” – komentują włodawianie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Podwyżki za ogrzewanie dadzą włodawianom po kieszeni"

  1. A może warto dokładnie przeanalizować (przez czynnik zewnętrzny) koszty działalności MPGK?

  2. Chodnika przy CH na Korolowskiej, jak i Miejskiej Stacji Paliw, jak nie było tak nie ma, mimo zapewnień burmistrza.

  3. Gdyby Wodzirej zamiast „przejadać” wypracowany zysk przeznaczał jako właściciel spółki w jej modernizacje to dzisiaj mieszkańcy nie odczytaliby podwyżek.

  4. A co z tężnią?, co że stacją kolejową?
    Z nadzieją na realizację tych zadań życzę Wybranym i Wyborcom spełnienia postulatów i obietnic. A wszystkim naszym Mieszkańcom spokoju i pokoju a także zdrowia, wzajemnego szacunku i miłości.

  5. a takie inwestycje idą!!!!!

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content