Dużo więcej za ciepło miejskie

Mieszkańcy Włodawy szykują się na kolejną dużą podwyżkę. MPGK zapowiedział, że od 11 kwietnia o ponad 25 procent wzrosły rachunki za ciepłą wodę. Powodem jest oczywiście sytuacja rynkowa i szybujące ceny węgla i prądu. To jednak nie koniec złych wiadomości.

– Realia rynkowe zmusiły spółkę do podwyżki cen za ciepło – tłumaczy prezes MPGK-u Hubert Ratkiewicz. – W kwietniu 2021 r. cena miału węglowego wynosiła 260 zł za tonę, obecnie płacimy 700 zł. Ponadto cena uprawnień do emisji dwutlenku węgla to ok. 160 euro do tony. Jakby tego było mało, cena energii od stycznia wzrosła o 100 procent i to wszystko złożyło się na to, że musimy podnieść opłaty za ciepło.

Wkrótce zaczniemy budowę pięciu instalacji fotowoltaicznych i jesteśmy w przededniu rozstrzygnięcia przetargu na kotły na biomasę, co pozwoli wyjść w 2023 roku z sytemu handlu emisjami, a to z kolei oznaczać będzie redukcję kosztów za ciepło oraz zdywersyfikuje naszą zależność od węgla – wyjaśnia prezes.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 komentarz "Dużo więcej za ciepło miejskie"

  1. Gdyby Wodzirej zamiast „przejadać” wypracowany zysk przeznaczał jako właściciel spółki w jej modernizacje to dzisiaj mieszkańcy nie odczytaliby podwyżek.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content