Odpowiedź Burmistrza miasta Włodawy na list mieszkańców w sprawie podwyżek za ciepłą wodę i ogrzewanie

1 Komentarz do "Odpowiedź Burmistrza miasta Włodawy na list mieszkańców w sprawie podwyżek za ciepłą wodę i ogrzewanie"

 1. Dlaczego mnie to nie zaskakuje? Burmistrz jest nie władny, choć jest organem właścicielskim MPGKiM. Powtarzam kolejny raz, że spotkania z władzami miasta, czy spotkania pospolitego ruszenia mają na celu jedynie wyciszenie nastrojów i rozmycie odpowiedzialności. Miejscem i czasem w którym można rozwiązywać te problemy jest dla spółdzielców SM walne zgromadzenie, a dla członków wspólnot zgromadzenia ich wspólnot. Jednak aby para nie poszła w gwizdek, trzeba permanentnie się do tego przygotować. Interesów zarządu i RN na walnym posiedzeniu będzie bronił radca prawny, na którego wynagrodzenie składają się – o ironio! – spółdzielcy. To anomalia, aby za własne pieniądze fundować obronę stanowiska zarządu i RN. Aby przełamać obronę, trzeba być równie biegłym w znajomości prawa spółdzielczego, statutu spółdzielni i jej regulaminów jak reprezentant prawny zarządu. To tylko człowiek, czasami bardziej lub mniej sprawny, na dodatek najemnik, więc nie walczy o swoje a odwalą fuchę. Kiedy naprzeciwko stanie sprawny intelektualnie spółdzielca, zaznajomiony z aktami prawnymi, na dodatek walczący o swoje ciężko zarabiane pieniądze wynik będzie raczej przesądzony. Uczestniczyłem jako strona w wielu sporach prawnych, jak do tej pory żadnego nie przegrałem. Z mojego doświadczenia wynika, że wynajęty reprezentant prawny nie zrobi niczego, czego nie zrobiłby sam zainteresowany i to zdecydowanie lepiej. Ponadto reprezentanta prawny nigdy nie będzie tak dogłębnie zaznajomiony z problemem zainteresowanego, jak on sam, z prostego powodu, nie będzie walczył o swój interes. Klucz do sukcesu to dogłębną znajomość prawnego aspektu sprawy. Im więcej ludzi będzie z nim zaznajomionych, tym pomyślne rozwiązanie nękających problemów będzie bliższe i łatwiejsze.

  • Popieram, choć uważam że druga strona będzie miała dobrze ufortyfikowane pozycje obronne i i na pewno nie wywiesi białej flagi. Gra idzie o zbyt dużą stawkę aby cokolwiek dało się łatwo zmienić. Żeby wygrać musi być silnie zorganizowana grupa, kapitan drużyny, plan działania. Pospolite ruszenie zostanie rozgonione na cztery wiatry.

 2. Autoreklama?
  Wygląda na to, że w tym wszystkim chodzi o spuszczenie pary: aby nie w gwizdek.
  A jaka reklama dla obecnej Władzy miasta. Wygląda to jak rozpoczęta kampania wyborcza. Tylko KGW brakowało z piosneczkami z pogranicza…

 3. Burmistrz niech zatrudni jeszcze “fachowców” z Chełma lubelskiego ,a prezes niech powiększy skład rady nadzorczej o fachowców ze starostwa.

 4. Geniusz od inwestycji i rozwoju gospodarczego miasta, doświadczony i kompetentny menago gdy trzeba brać pieniądze z wypracowanego przez MPGK zysku wówczas jest właścicielem spółki, a gdy ta spółka podnosi drastycznie opłaty to wówczas już nie jest. To chyba jest schizofrenia?

 5. Słabe było atakowanie / krytykowanie Radnych. A mówienie, że nas wszystkich podwyżki dotknęły, gdy się samemu pobiera ogromne wynagrodzenie- trudno też skomentować!

  • No właśnie o to chodzi! Można więcej zapłacić samemu za ciepło, jak z opłat ma się frukty.

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content