Skorzystała tylko jedna gmina

Zaledwie jedna gmina z powiatu włodawskiego otrzymała dotację do inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wszystko przez to, że samorządy nie wiedziały, że w trakcie naboru zmienią się kryteria, które na początku zakładały jedynie dofinansowanie inwestycji ściśle związanych z przebudową czy modernizacją skrzyżowań.

Jedynym tegorocznym beneficjentem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jest gmina wiejska Włodawa, która na trzy tegoroczne inwestycje pozyskała łącznie niemal 3,5 mln zł, a większość kosztów pokryła ze środków własnych. Dzięki temu zbudowane zostaną trzy drogi w Stawkach, w Krasówce oraz w Różance (ul. Wąwozowa). – Najbardziej cieszy mnie droga w Krasówce przez wieś i liczę, że w najbliższych latach kolejne małe miejscowości w naszej gminie również doczekają się dobrych, bezpiecznych dróg asfaltowych – mówi Marta Wawryszuk, sekretarz gminy Włodawa.

Co ciekawe, żaden samorząd, którego władze są kojarzone bądź przychylne obecnej władzy, z Funduszu nie skorzystał. Programem szeroko interesował się powiat, ale ostatecznie zrezygnował z aplikacji. – Staramy się korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł dofinansowania, ale w granicach rozsądku – mówi Marcin Łopacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych we Włodawie. – Kryteria Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na który Wojewoda Lubelski ogłosił nabór w lipcu ub.r., kładły nacisk na budowę i przebudowę skrzyżowań z uwzględnieniem poprawy infrastruktury dla pieszych.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

2 komentarzy "Skorzystała tylko jedna gmina"

  1. Wtymrzecz | 18 lutego 2023 at 14:09 |

    Droga przez wies, to wiadomo, jezdnia, rowy i brak chodników dla pieszych. Ktoś, coś?

  2. Społeczny Komitet Naprawy Drogi w Krasówce | 21 lutego 2023 at 14:47 |

    Brawo Panie wójcie za ciekawą koncepcję remontu drogi w Krasówce. Dywanik będzie wylewany od środka wsi, czyli od dawnej mleczarni do końca drogi asfaltowej a nie do końca wsi. Co z odcinkiem od skrzyżowanie przy szkole do dawnej mleczarni? Tłumaczenie, że tego odcinka nie można zrobić bo grunt pod drogą należy do wspólnoty wiejskiej a nie do Gminy Włodawa, jest po prostu mało poważne. Jeśli niema dofinansowania zewnętrznego to bezwzględnie należy sfinansować około 360 mb nawierzchni z budżetu gminy. Niby proste, ale kasa jest tylko dla Orchówka.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content