Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

54-latek kierujący Volkswagenem wjechał pod prąd na jednym ze skrzyżowań o ruchu okrężnym we Włodawie. Został ujęty przez 23 -latka, któremu zajechał drogę. Z uwagi na odmowę poddania się badaniu alkomatem, została od niego pobrana krew do badań. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

W poniedziałek, po godzinie 20:00 we Włodawie doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego samochodem marki Volkswagen. Z relacji świadka wynika, że 54-latek wjechał pod prąd na jednym ze skrzyżowań o ruchu okrężnym, czym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym innym uczestnikom. Widząc to, 23-latek pojechał za kierowcą volkswagena, gdzie pod jednym z marketów dokonał jego ujęcia. O tym, co się wydarzyło mężczyzna powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, który natychmiast na miejsce interwencji skierował patrol.

54-latek z gminy Wyryki chwiał się na nogach a jego mowa była bełkotliwa.  Mieszkaniec gminy Wyryki odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci pobrali mu krew do badań, a pojazd zholowali na parking strzeżony. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Komentuj jako pierwszy na "Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego"

Dodaj komentarzSkip to content