Nietrzeźwi kierujący zatrzymani dzięki obywatelskiej postawie

Dwóch nietrzeźwych kierujących wyeliminowali z dróg w niedzielę włodawscy policjanci. Udało się ich zatrzymać dzięki postawom obywatelskim. W pierwszym przypadku pomógł telefon informujący, gdzie pojechał „miłośnik jazdy na podwójnym gazie”, zaś w drugiej informacji bezpośrednia postawa dwóch zgłaszających nie dopuściła do ponownej jazdy pijanego kierowcy. Dzięki wzorowej postawie pijani kierowcy nie doprowadzili do tragedii na drodze.

Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy w niedzielę po godzinie 13:00. Szczegóły przekazane podczas zgłoszenia policjantom pozwoliły zatrzymać w Hańsku Pierwszym nietrzeźwego rowerzystę. 67-letni mieszkaniec gminy Hańsk w wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie pojechał do osiedlowego sklepu. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Do drugiej sytuacji doszło wieczorem, po godzinie 21:00. Dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu na jednej z ulic nietrzeźwego kierującego audi. Niezwłocznie wysłał tam policjantów. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwoje zgłaszających, którzy idąc chodnikiem zauważyli samochód zatrzymujący się na poboczu. Gdy zbliżyli się do auta zobaczyli, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest pijany. Szybko wyjęli kluczyki od samochodu i nie pozwolili mu odjechać. Ich zdecydowana postawa pozwoliła zatrzymać 41-letniego mieszkańca gminy Hanna. Mężczyzna podczas badania stanu trzeźwości miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd został sholowany na policyjny parking. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

aspirant sztabowy Kinga Zmaojska-Prystupa
KPP Włodawa

1 Komentarz do "Nietrzeźwi kierujący zatrzymani dzięki obywatelskiej postawie"

 1. rowerzysta" | 8 marca 2023 at 11:32 |

  “wzorowa postawa pijanych kierowcow”

 2. Wszystko mija | 9 marca 2023 at 10:23 |

  P. Kozidrak nic się nie stało, nadal koncertowo *****. P Stuhr nie potrącił motocyklisty. A rowerzysta pijany dostał mandat i nie zginął. Sebastian Seicento K. nie zajechał drogi samochodowi wyprzedzającemu. Kurdej nie obrażała SG. Lempart nie obrażała policjantów i nie pluła na nich, bo miała maseczkę. I fajnie jest.

  • Zapomniałeś o Najsztubie któremu 80 latka wyskoczyła na pasach /Cimoszewiczowi podobnie/Wolne sądy !

 3. Sygnaliści zawsze w cenie.

 4. DRODZY PANSTWO TO JEST SAD A W SADZIE SPRAWIEDLIWOSCI NIMA JAK AMBA CIOTKA NIMY KTO BYL TO WIE O CO CHODZI W TYM CYRKU

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content