Chciała sprzedać drukarkę, straciła prawie 6 tysięcy złotych!

Blisko 6 tysięcy złotych straciła 47- latka, która została oszukana podczas sprzedaży drukarki za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Kupujący wysłał jej fałszywe linki do logowania na stronę banku. Kiedy kobieta się zalogowała, z jej konta oszuści wykonali przelewy oraz wypłacili dodatkowo pieniądze za pomocą kodu BLIK. Apelujemy o zachowanie zasady ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży!

Ofiarą oszustwa padła  47-letnia mieszkanka Włodawy. Kobieta na jednym z portali aukcyjnych wystawiła do sprzedaży drukarkę. Wczoraj otrzymała wiadomość od zainteresowanej osoby o chęci zakupu sprzętu.

Kupujący informując ją o dokonanej płatności wysłał jej fałszywe linki do logowania na stronę banku.  Jak się później okazało,  z jej konta bankowego wykonano przelewy oraz wypłacono dodatkowo pieniądze za pomocą BLIK-a. Łącznie mieszkanka Włodawy straciła blisko 6 tysięcy złotych. O oszustwie dowiedziała się, kiedy otrzymała wiadomość tekstową z banku o przekierowaniu pieniędzy na inny rachunek. 

Apelujemy o zachowanie zasady ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży. Nigdy nie podawajmy osobom postronnym danych naszego konta, są to dane wrażliwe i nikt poza nami nie powinien ich znać. Pamiętajmy że przekazując te dane umożliwiamy dostęp do naszego konta bankowego oraz możliwość wykonywania na nim operacji finansowych.
 

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

1 komentarz "Chciała sprzedać drukarkę, straciła prawie 6 tysięcy złotych!"

  1. Nie rozumię jak można wykorzystać sprzedającego przecież podaje się tylko numer konta i nazwisko nic poza tym. Szkoda kobiety ,tyle kasy.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content