Mówili o Wspólnej. Czy ludzie oddadzą skrawki działek?

Burmistrz Włodawy oraz wójt gminy Włodawa zaprosili mieszkańców oraz właścicieli działek przy ulicy Wspólnej na spotkanie dotyczące planowanej budowy wspomnianej ulicy. Do ratusza przybyło ponad 60 osób. Burmistrz przedstawił wstępny projekt przebiegu drogi i zaapelował o zrzeczenie się prawa do odszkodowań za utracone tereny. Wielkiego odzewu aprobaty nie było słychać, bo nikt nie potrafił powiedzieć komu i ile miasto zabierze dziełek.

Na spotkaniu poza kilkudziesięcioma właścicielami działek zjawili się włodarze miasta i gminy – burmistrz Wiesław Muszyński i wójt Dariusz Semeniuk. Obecny był także projektant drogi.

Burmistrz rozpoczął spotkanie od apelu do obecnych, by zrzekli się prawa do odszkodowań za utracone tereny przeznaczone pod budowę drogi. Jego zdaniem miasto otrzymało niecałe 5 mln zł dofinansowania, jedynie na przebudowę tej drogi, zaś koszty opracowania projektu, wywłaszczeń, oświetlenia to koszt samorządu. Z kolei, zdaniem projektanta, ta kwota na pewno nie wystarczy na tę inwestycję i trzeba do tej ceny dodać co najmniej 80%. To „niedoinwestowanie” tłumaczył zastępca burmistrza Wiesław Holaczuk. Mowił, że gdy miasto składało wniosek, ceny były dużo niższe. Stąd też apel samorządowców, aby ludzie oddawali swoje grunty pod drogę za darmo, by minimalizować koszty własne samorządu.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Mówili o Wspólnej. Czy ludzie oddadzą skrawki działek?"

 1. O proszę! Jeszcze nie zaczęli robót, a już mądrzy szukają głupich. Ta “obwodnica” wielkiego miasta potrzebna, jak dziury w płocie, moście i skarpetach razem wzięte. A zrobić ulicę do cmentarza i nie topić pieniędzy w polu, tylko dla widzimisię i wygody Modliszki.

 2. Obwodnica północna na Wspólnej,obwodnica południowa to WIN I takie to miasto całe nasze.Orchówek ,dawna kolonia miasta jawi się niczym Indie dla Kolumba hehe

 3. Też tak myślę, że potrzebny jest tylko chodnik, ścieżka rowerowa i parking do cmentarza. Na więcej nas nie stać i chyba nie jest potrzebna obwodnica.
  Może jak nasze miasto zaczęłoby się gwałtownie rozwijać….

 4. Obserwator | 10 grudnia 2022 at 06:14 |

  Dlaczego W.Holaczuk nie dołoży się do nowego asfaltu na Sztabowej?drogi do jego domu…

 5. O Wspólnej tu piszemy!

 6. Bliżej wyborów, to w naszym, wielkim mieście będzie nawet komunikacja miejska za darmo. Należy jedynie wsiadać i wysiadać środkowymi drzwiami w autobusie, bo przednie i tylne drzwi są już poza miastem. Hahahaha!

 7. ludzie mają oddać swój majątek za darmo bo władza sldowsko-pisowska chce mieć sukces przed wyborami

 8. My, ludzie, chcemy bezpiecznie dojść, dojechać rowerem lub samochodem i mieć gdzie go zaparkować do cmentarza. I tylko tyle. I nie przypinają do tego legendy politycznej!

  • wrrrrrrrrrr | 14 grudnia 2022 at 02:55 |

   Cmentarz parafialny też nie ma parkingu. Lubelska pomalowana w linie. Nie ma jak zaparkować. Ale nie martwmy się. Timmermans z Unią zabiorą samochody prywatne. Emisja w UE spadnie o 0, 00000001%, co Putin, wulkany i Chiny z Indiami nadrobią z nadwyżką. Energieschwindel Timmiego trwa i trwa mać.

 9. Te, mędrzec, przyjedź i zobacz gdzie mogą parkować odwiedzający cmentarz parafialny. I pojedź, przy okazji na komunalny

 10. Obwodnica wielkiego miasta i to przez pole. Aaaahahahah. Buahahahaha! Wyrzucanie pieniędzy w błoto dla dwóch domków przy Wspólnej.

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content