Wielki Sukces Kickbokserów z Włodawy w Pucharze Europy – tylko złote medale

W dniu 02-3.12.2022 odbył się Puchar Europy w kickboxingu w miejscowości Tarczyn, który zgromadził około 300 zawodników i zawodniczek z różnych krajów, między innymi Czech, Słowacji, Węgier czy Malty albo Tajki stanu. Zawody odbyły się na pięciu matach oraz w ringu, patronat pucharu objęła Burmistrz Miasta Tarczyn Pani Barbara Galicz.

Na zawody udała się silna reprezentacja klubu „Skorpion” MKS Mechanik Włodawa z trenerami Sylwestrem Protas oraz Małgorzatą Choma, na własny koszt udali się również rodzice najmłodszych. Klub od wielu lat sponsoruje Pan Wiesława Blicharski właściciel firmy HAND BUD Włodawa.

Najlepiej zaprezentował się Igor Baldassarra w kąt -52kg w walkach low-kick z kopnięciami w uda, Igor zwyciężył trzy walki w jeden dzień i dotarł do finału, w którym sędziowie orzekli remis i nasz lubiany w klubie młody Włoch, do którego przyległ przydomek „Soprano” musiał stoczyć dodatkową rundę finałową. Igor mimo kontuzji piszczela zwyciężył i zdobył Złoty Medal Pucharu Europy. Na co dzień Igor uczęszcza do pierwszej klasy o profilu wojskowym w ZSZ nr I i II LO znanym powszechnie modrzaku, w Polsce mieszka od 8 miesięcy.

Kolejnym zawodnikiem, który zaprezentował się znakomicie i który zrobił duże postępy jest kolego z klasy Igora, Marcel Kościuczyk w kąt -63 kg, który również zwyciężył swoje walki eliminacyjne, tyle że w innej formule walki, docierając do finału i również, zdobywając Złoty Medal.

Nie zawiodła nasza mała mistrzyni Karolina Bruchacka, która przywiozła do Włodawy dwa złote medale w formule ciągłe walki i przerywane na punkty.

Karolina Bruchacka uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie w kategorii 32 kg kadetek młodszych w jednym z finałów trafiła na reprezentantkę Czech i mimo wysokiego prowadzenie na punkty po jednej z akcji dostała silne kopnięcie boczne w przeponę i walka mogła zakończyć się przed czasem, mimo prowadzenia naszej zawodniczki, jednak Karolinka wytrwała i dowiozła zwycięstwo do końca. W kategorii dzieci 8-letnia koleżanka Karoliny ze szkoły, Bianka Kaczmarek w walkach na piankowe pałki dziewczynek do 140 cm, również zdobyła złoty medal, był to jej pierwszy start na tak dużej imprezie.

W kategorii do 70kg po dwuletniej przerwie wśród seniorek wystąpiła 18-letnia Oliwia Ciepołowicz, która w swojej kategorii zdobyła również złoty medal i stoczyła tzw. Extra Fight z wyższą i cięższą od siebie przeciwniczką. Walka zgromadziła wielu oglądających wokół maty i była bardzo emocjonująca. Walka miała charakter towarzyski, a Oliwia zaprezentowała się dobrze, w trzeciej rundzie szczególnie oklaskami od kibiców nagradzane były silne kopnięcia Oliwki, raz zarazem w udo przeciwniczki.

Niestety dwóch najmłodszych zawodników 7-letni Nikodem Karłowski, którego mama dowozi na treningi z miejscowości Sławatycze oraz 8-letni Paweł Zieliński z miejscowości Krasówka przegrali swoje pojedynki eliminacyjne i odpadli z rywalizacji.

Podsomywowując był to jeden z najlepszych tegorocznych występów zawodników „SKORPIONA”, trener powiedział, że „ciężko pracowaliśmy na te sukcesy, były dodatkowe treningi w soboty na 9 00, fakt często wylatywał jakiś trening, ale był robiony w innym czasie, ponadto zawodnicy sami trenowali w domach, choćby, biegając w teren w wolnym czasie”.

Podziękowania Pani Katarzynie Karłowskiej oraz członkom Zarządu Panu Tomaszowi Bruchackiemu i Adamowi Zielińskiemu za pomoc podczas zawodów. Wyjazd był możliwy dzięki Panu Wiesławowi Blicharskiemu oraz dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego we Włodawie i Starostwa Powiatowego we Włodawie. DZIĘKUJEMY.

Kolejny turniej 17 grudnia, Mikołajkowy w miejscowości Stary Brus dla dzieci w wieku. 6-12 lat. Pozdrawiamy.

Skip to content