Kolejny sukces włodawskich kickboxerów. Dziewczyny Wicemistrzyniami Polski

W dniach 21 -23.04 2023. Odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu kadetów juniorów i seniorów, które zgromadziły około tysiąc zawodników ze stu klubów. Mistrzostwa odbyły się w Będzinie na śląsku. Zawody w Będzinie zgromadziły najlepszych z najlepszych w całej Polsce z każdej dyscypliny sportu, karate, teakwoodo, tajski boks itd. Na zawodach zostali wyróżnieni pierwsi Mistrzowie Świata z Polski, obecny Prezes PZKB Piotr Siego Czyński oraz Przemysław Saleta. Dwa tytuły zdobyły dziewczyny z włodawskiego skorpiona MKS „Mechanik” Włodawa, Karolina Bruchacka została wicemistrzynią Polski w kategorii -37 kg kadetek dojeżdżająca na treningi Aleksandra Dziwulska w kąt -50 kg, również została wicemistrzynią Polski. Mało zabrakło Karolinie Bruchackiej do tytułu Mistrzyni Polski, zabrakło zdrowia, pierwsza runda to ciągła wymiana ciosów, a pod koniec Karolinka trafiła silnym ciosem, po którym przeciwniczka powinna być liczona.

Bardzo dobrze spisała się również Oliwia Ciepołowicz w kąt -70 kg seniorek, która uległa Mistrzyni Polski low-kick w walkach ciągłych. Oliwka wystartowała jeszcze w jednej formie kickboxingu i tam udało się jej zdobyć brązowy medal po udanych eliminacjach. W sumie włodawscy kickboxerzy zdobyli trzy medale. Nie sposób nie wspomnieć o Kornelu Czajkowskim, który dojeżdża na treningi z Chełma, Kornel wystartował w najsilniej obsadzonej kategorii 63 kg, zgłosiło się 37 zawodników z różnych klubów. Kornel pierwszą walkę wygrał przed czasem przez techniczny nokaut, drugą i trzecia na punkty, niestety do walki o wejście do strefy medalowej wyszedł z kontuzją nogi co mu uniemożliwiło w pełni walkę. Kornel Czajkowski mógł zostać Mistrzem Polski, gdyby nie kontuzja nogi i zgarnąć pokaźną nagrodę finansową za zajęcie pierwszego miejsca oraz najlepszego zawodnika turnieju kadetów, niestety kontuzja wyeliminowała go z turnieju. Kornel pokonywał zawodników z Piaseczną, Wielkopolski, Krakowa, mimo wszystko gratulacje.

Do Mistrzostw Polski przygotowali zawodników Prezes MKS „Mechanik” Włodawa oraz trener Sylwester Protas, oraz trenerka Małgorzata Choma, podziękowania również dla członka zarządu Tomasza Bruchackiego, firmie Auto-Elektro. Wyjazd był możliwi dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Włodawa, podziękowania dla Pana Burmistrza Wiesława Muszyńskiego oraz Pana Wiesława Holaczuka, który od lat wspiera klub nie tylko jako włodarz, ale również prywatnie. Podziękowania dla Starostwa Powiatowego we Włodawie. Szczególne podziękowania dla Pana Wiesława Blicharskiego właściciela firmy Hand bud Włodawa, który jest z nami już tyle lat, wspiera młodzież i dzieci finansowo i duchowo. Podziękowania dla firmy „Gramar” Pani Łojewskiej oraz dla Państwa DROB z Urszulina.

Dziękujemy wam wszystkim za to, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy, wielu ludzi przyczyniło się do tak wielkich sukcesów naszego klubu, to już 18 lat. Karolina Bruchacka 13 lat oraz Aleksandra Dziwulska 12 lat pojadą na zgrupowanie Reprezentacji Polski, które będą przygotowaniem do Mistrzostw Europy w Istambule w Turcji. Niewykluczone, że w szerokiej kadrze znajdzie się 14-letni Kornel Czajkowski kadet 63 kg. Kolejnym turniejem, w którym wystąpią włodawianie będzie Puchar Polski w miejscowości Susz.

MKS „Mechanik” Włodawa

Skip to content