Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany

Policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 33- letni mieszkaniec gminy Hańsk wsiadł za kierownicę fiata mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

    Policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego, wczoraj po godzinie 21.00, w Hańsku Pierwszym na ulicy Przemysłowej,  zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem fiat.   Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. 33-latek został przewieziony na Komisariat Policji, gdzie badanie alkomatem potwierdziło stan nietrzeźwości. Kierujący miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

   Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat. Dodatkowo mężczyzna odpowie za wykroczenie dot. braku uprawnień do kierowania pojazdami.

   Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę. Zbliżający się okres świąteczny charakteryzuje się wzmożonym ruchem zarówno pieszym jak i kołowym. Pamiętajmy, by nigdy nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Nawet minimalna jego ilość spowalnia reakcje na zdarzenia na drodze.

K. ZP
KPP Włodawa

Skip to content