Kilka pytań o publiczne pieniądze

Radny miejski Mariusz Czuj po raz kolejny dopytuje o finanse Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej we Włodawie. Chce też poznać koszty imprezy Międzynarodowy Trójstyk Literacki. Jego interpelacje wynikają m.in. z pogłosek o niepokojącym zadłużeniu spółki oraz o braku przejrzystości w wydatkowaniu publicznych pieniędzy.

W pierwszej interpelacji radny pyta o kondycję finansową MPGK oraz o to, skąd spółka będzie miała pieniądze na wymianę kotła na biomasę. Chce poznać plany dotyczące wypłaty tzw. dywidendy oraz stan rozmów ze spółdzielnią mieszkaniową dotyczących obniżenia kosztów ponoszonych przez mieszkańców. Pytania radnego wynikają m.in. z informacji o co najmniej 7-milionowym długu spółki oraz z faktu, że MPGK musiała zrezygnować z 15-milionowej dotacji na remont całej ciepłowni, bowiem nie zgłosił się żaden oferent.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Kilka pytań o publiczne pieniądze"

 1. Jaja Mariusz sobie robi? Przecież też jest z ekipy rządzącej. Mariusz wybory do Rady Miasta przenisione na wiosne nastepnego roku

 2. A widzieliście raport? Radni przez cały rok zgłosili 5 interpelacji?!?!

 3. Nikt się nie zgłosił bo pewnie koszty wzrosły i miasta nie było stać.Nie było modernizacji to i kasa dotacji cofnięta.Mam 80 IQ ale takich głupich pytań nie zadaje;>

 4. klasztorna | 16 czerwca 2023 at 16:39 |

  A gdzie się podział radny KJ który o ile pamiętam jest radnym od wielu kadencji, załatwiła sobie inną pracę, a co zrobił dla mieszkańców okręgu który reprezentuje – droga przy której jest jego rodzinny dom to same dziury – DRODZY WYBORCY GŁOSUJCIE NADAL NA TAKIE OSOBY (:) na pewno będzie lepiej

 5. Ten powiat to wiejka farsa, wójt Hanny jest w zarządzie związku śmieciowego a szczury w śmietniku w Dańcach sobie żyją .
  Pani wójt wie o tym i nic nie robi zastanawiam się czy ma ona trochę honoru jako nauczyciel który ma być wzorem dla dzieci.
  Ale w Hannie będą 25 czrwca igrzyska na stadionie przed wyborcze.

 6. Trelemorele | 17 czerwca 2023 at 16:28 |

  Skoro o pieniądzach mowa, to był taki szalet w parku przy JPII. Wybydowany, zburzony. Kto za to płacił? Zamiecione pod dywan UM?

 7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content