Chcieli wymusić oddanie długu, grozili, że spalą dom

We wtorek policjanci zatrzymali trzy osoby, które chciały wymusić oddanie długu grożąc przy tym mieszkańcom gm. Wola Uhruska spaleniem domu. Żądały oddania 8 000 zł. Wczoraj śledczy przedstawili zarzuty 60-latkowi z gm. Sawin i 34-latkowi z Włodawy. Prokurator zastosował wobec nich dozór Policji.

We wtorek włodawska komenda otrzymała zgłoszenie od mieszkanki gm. Wola Uhruska, że jej znajomy został uderzony butelką w głowę. Policjanci pojechali na miejsce i ustalili, że na posesję mieszkańców gm. Wola Uhruska przyjechało  2 mężczyzn i kobieta. Zażądali oddania 8 tysięcy złotych. Mężczyźni mieli szarpać się z mieszkańcem posesji oraz grozić, że spalą dom, jeżeli nie  dostaną pieniędzy.

Włodawscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze Ruchu Drogowego wspólnie z patrolem z Sawina zatrzymali w m. Łowcza samochód m-ki Seat, którym poruszali się 60-latek z gm. Sawin, 34-latek z Włodawy oraz 29-latka z gm. Sosnówka.

Wczoraj śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili   zarzuty 60- i 34-latkowi. Mężczyźni odpowiedzą za stosowanie przemocy i grożenie w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności.  Dodatkowo, starszy z mężczyzn usłyszał zarzut gróźb karalnych kierowanych do pracownika, a 34-latek zarzut naruszenia ciała. 29-latka została przesłuchana w charakterze świadka. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj Prokuratura Rejonowa we Włodawie wobec podejrzanych zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

ET
KPP Włodawa

Skip to content