Centrum Usług Społecznych dla osób starszych prawie gotowe

W budynku po dawnej jednostce wojskowej we Włodawie powstało Powiatowe Centrum Usług Społecznych. To jeden z projektów wchodzących w skład dużej inwestycji, jaką jest rewitalizacja miasta. Centrum obejmie opieką osoby starsze, niepełnosprawne, cierpiące na zaburzenia psychiczne. Zacznie działać jeszcze w tym roku.

Powiatowe Centrum Usług Społecznych (PCUS) powstało na terenie po byłej jednostce wojskowej we Włodawie, w dawnym budynku koszarowym. Budynek przeszedł właśnie gruntowny lifting. Oficjalne “odebranie” inwestycji ma nastąpić do połowy lipca.

– W ubiegłym tygodniu budynek sprawdzali strażacy i sanepid – informuje starosta włodawski Andrzej Romańczuk.

W świeżo wyremontowanym budynku będą działały: Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystań”, Dom Pomocy Społecznej, Dzienny Dom Pomocy, mieszkania wspomagane, a także Zakład Aktywności Zawodowej.

– Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest w naszym powiecie bardzo duże, bo w regionie seniorów jest coraz więcej – mówi starosta. – Nowością będzie na pewno Zakład Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych, które będą pracowały m.in. przy przygotowaniu posiłków dla Domu Pomocy Społecznej – tłumaczy Andrzej Romańczuk.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Centrum Usług Społecznych dla osób starszych prawie gotowe"

  1. Moim zdaniem nie potrzebna inwestycja.najpierw pan Romanczuk powinien zrobic porzadki w szpitalu. Na chirurgi co ruszyc slyszy sie o pewnie Panu nie szanujacym pacjentow a oddzial dzieciecy znowu zamkniety. PANIE STAROSTO POBUDKA!

  2. Proszę nie budzić i nie przeszkadzać panu staroście. On intensywnie myśli co powiedzieć za rok swoim wyborcom nt. remontu betonówki. Ciekawa jestem, czy remont obieca za 25, czy za 45 lat?

  3. Mam gdzies betonowke. To Co wyprawiaja ze szpitalem to wstyd i hanba! Napewno nie zaglosuje na pana Romanczuka

  4. Dajcie mu spokój ,to biedny powiat i stał się jeszcze biedniejszy z powodu odgórnych zarządzeń rządu.Chłop się stara ale z pustego nie naleje.Szpital,tam gdzieś mają ogólną biedę regionu ,oni mają wymagania płacowe zachodnie.

  5. Bezsensowna inwestycja powiatu bo tam jest miejsce na Wojsko Polskie, które chce wrócić do Włodawy ale Starosta nie chce sprzedać działki

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content