Spłacamy pożyczkę, jakie błędy możemy popełnić

Pożyczki zyskują coraz większą popularność. Wielu Polaków decyduję się na skorzystanie z oferty banków oraz instytucji pozabankowych. Wpływa na to kilka czynników. Bez wątpienia jednym z nich jest nienajlepsza sytuacja finansowa przeciętnych rodzin. Jednak jednym z powodów wpływających na spore zainteresowanie pożyczkami jest bogata i coraz to ciekawsza oferta tak zwanych szybkich pożyczek. Dziś, pieniądze możesz pożyczyć ekspresowo, jednak pamiętaj, aby oddać je na czas i zgodnie z tym jak zapisane jest to w umowie. Część klientów popełnia błędy przy oddawaniu pieniędzy, co skutkuje niepotrzebnymi problemami.

Rynek usług finansowych w naszym kraju przeżywa zdecydowany rozkwit. Co jakiś czas pojawiają się nowe firmy i platformy, które umożliwiają Ci skorzystanie z pożyczki. Oferty są bardzo zróżnicowane i dobrze, abyś przed podjęciem decyzji o skorzystanie z konkretnej firmy dobrze przyjrzał się wszystkim aspektom. Część dobrych firm, jak przykładowo Szybka Gotówka, oferuje swoim klientom aż do 6000 złotych. Stali klienci mogą liczyć na wydłużone terminy spłaty. Jeśli jesteś nowym klientem parabanków, także możesz liczyć na interesujące oferty, a nawet więcej, wielu firm udziela pierwszą chwilówkę całkowicie za darmo. Wspomniana Szybka Gotówka ze swoją ofertą wychodzi zarówno dla nowych jak i stałych klientów. Jeśli jesteś zainteresowany pożyczką zobacz więcej szczegółów na “O Nas”. Mimo pojawiających się nowych firm, warto jednak skorzystać z takich, które mają ugruntowaną pozycję na rynku. Wśród nich zaliczyć można:

– Szybka Gotówka,

– Vivus,

– Filarum,

– Freezl.

Decydując się na skorzystanie z pomocy finansowej udzielanej przez instytucję pozabankową powinieneś zwrócić uwagę na to, jak i kiedy należy oddać pożyczone pieniądze. Oczywistym jest dla każdego kredytobiorcy, że pożyczone pieniądze należy oddać. Jednak część osób nie przywiązuje odpowiednio dużej wagi do daty spłaty, która wynika z podpisanej umowy. Jednym z najczęstszych błędów przy oddawaniu zadłużenia jest wykonywanie przelewu ze spłatą na ostatni moment. Niestety przy płatności przelewem, czy to przez płatność internetową, czy dokonując wpłaty w punktach przyjmowania opłat należy doliczyć czas jaki mija zanim Twoje pieniądze zaksięgują się na koncie pożyczkodawcy. Wiadomo, że gdy pieniądze dotrą na przykład o dwa dni później parabank może uznać ten fakt jako nieterminową spłatę i ma prawo naliczyć dodatkowe opłaty, zgodnie z umową.

Innym błędem popełnianym przy spłacie zadłużenia jest wpłata na nieprawidłowy rachunek bankowy. O ile problem będzie mniejszy, gdy zauważysz szybko taki błąd i posiadacz dodatkowe środki, które będziesz mógł przelać na prawidłowy numer konta, to już o wiele gorzej będzie, gdy nie posiadasz większej ilości pieniędzy na prawidłową spłatę lub, gdy swój błąd zauważysz po dłuższym czasie.

Dokonując spłaty zadłużenia, zawsze powinieneś kierować się wytycznymi, które znajdziesz w umowie lub na stronie internetowej platformy, z której skorzystałeś. W celu sprawnego odnalezienia Twojej płatności na przykład Szybka Gotówka wymaga, aby tytuł pożyczki wyglądał następująco: „Spłata pożyczki nr [numer formularzu informacyjnego]”. Postępowanie zgodnie z regulaminem pozwoli Ci na bezproblemową spłatę. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak poprawny numer konta bankowego, odpowiedni tytuł przelewu oraz czas przelewu międzybankowego. Dostosowanie się do wymienionych zasad pozwoli Ci się w pełni cieszyć z pożyczki, którą poprawnie spłaciłeś.

Zmiana wielkości czcionki