List otwarty Burmistrza Włodawy

wlodawa.eu

1 Komentarz do "List otwarty Burmistrza Włodawy"

 1. szpital jest żle zarządzany od kilku lat: niekompetencja, nepotyzm, mobbing, bałagan. Czas na zmiany.

 2. Okazuje się, że działania szpitala pod wodzą Pani Dyrektor i nadzorem Pana Starosty przeczą nadrzędnej dewizie lekarskiej – “Salus aegroti suprema lex est”. Ale cóż tam, przecież oni nie są lekarzami, więc …? Tylko, że przez takich cierpi wizerunek lekarzy jak i całego personelu medycznego, który faktycznie bardzo ciężko pracuje, o czym słusznie wspomina Pan Burmistrz.

 3. Trzeba było nie kumać się z PSL-owcami – teraz macie efekty !!!
  Czas Panie burmistrzu przeprosić Wieśka, puki czas przez 3 lata można jeszcze coś dobrego zrobić dla tego miasta i powiatu !

 4. No tak, z Wieśkiem to można kupę zrobić …

 5. Karetka pogotowia po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdza, że jeden z uczestników wypadku ma oderwaną nogę na wysokości uda lub pachwiny, drugi ma rozległe inne obrażenia. Obsada karetki kontaktuje się ze szpitalem we Włodawie chcąc przywieść poszkodowanego celem udzielenia pomocy. W wyniku rozmowy pomiędzy lek. dyżurnym na chirurgii a obsadą karetki ustala się następujące stany faktyczne:
  1. Lekarz jest sam więc nie jest w stanie przeprowadzić stosownego zabiegu.
  2. Konieczne jest ściągnięcie do pracy:
  – lekarza wspomagającego,
  – pielęgniarek instrumentariuszek,
  – lekarza anestozjologa.
  Konkluzje wyciągnięte są następujące, że pacjent musi trafić do szpitala specjalistycznego mogącego udzielić natychmiastowej pomocy.
  Wypisywanie przez niektórych pismaków brednie typu karetka przyjechała pod włodawski szpital a ten nie przyjął pacjenta jest rzeczą mało poważną.
  Karetka od razu udała się do szpitala w Łęcznej (lub Lublinie nie znam szczegółów).
  Wydaje mi się , że ciekawą formą pomocy szpitalowi było by zwolnienie go w 100 % od płacenia podatku od nieruchomości. To zdecydowanie większy przejaw troski o włodawskie lecznictwo niż niniejszy list.

  • pacjenci powinni się znaleźć na SOR we Włodawie. Amen.

   • Ale jak Ty chciałeś ich tam leczyć? Nikomu nie życzyłbym aby z cieżkimi obrażeniami wylądował na włodawskim sorze. Myślę, że dyspozytor, który zadecydował, żeby rannych przewieźć dalej wybrał mniejsze zło.

    • zła organizacja pracy na wszystkich szczeblach systemu ratownictwa. Ratownicy/dyspozytor/koordynator/najbliższy Sor/fast diagnosis/sala operacyjna.

  • Pani Dyrektor może zamiast śledzić komentarze na elbi zajmie się szpitalem i pacjentami których podobno ma Pani “na głowie”. Jak wygląda sprawa oddziału dziecięcego? Znalazł się lekarz? Oddział miał być otwarty w październiku tak?

 6. Obserwator ma rację.

 7. Ten wodzirej to niezły hipokryta. Kto niby tworzy koalicje w Starostwie, śliniący się to czyj człowiek? Czyżby tak koalicja nie realizowała wspólnego programu? To co tam robi śliniący się?

 8. Możecie ZROBIC ZMIANY w starostwie. Wystarczy zmiana koalicjanta na Wieśka i pozamiatane. Burmistrzu, macie w powiecie 3 radnych, w tej liczbie wicestarostę, który chyba już nie jest wasz. Politykę ignorancji i umniejszania osiągnięć w mieście prowadzi starostwo od dawna. Jaskrawym przykładem, niesmacznym przykładem ignorancji w wydaniu starostów były “obchody” święta niepodległości – wstyd panowie starostowie, wstyd, że wieńce składaliście osobno – vide zdjęcia z uroczystości i póżniejsze opisy w “Nowym T” chyba w wydaniu podwójnego pracownika. Czas na radykalne zmiany – nie czekajcie aż kobiety przyjdą z haslami “w……..ć

 9. Ciekale dlaczego portal nie publikuje komentarza Wojewody Lubelskiego w Sprwie listu starosty

 10. Włodawianka | 23 listopada 2020 at 12:00 |

  Ja się tam na polityce nie znam, nie wiem kto z kim ale zatządzanie tym szpitalem to rzeczywiście porażka. Panowie siedzicie pozamykani w starostwie i udajecie że wszystko gra.Podziękujemy Wam przy wyborach

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.