Żyletkowy drut kolczasty odstraszał turystów i zabijał zwierzęta. Wreszcie ma zniknąć

Krytykowane przez przyrodników zasieki nad Bugiem mają być zlikwidowane. Zajmą się tym żołnierze. Ale optymizmu u mieszkańców nadbużańskich terenów nie widać.

Straż Graniczna rozciągnęła żyletkowy drut kolczasty nad Bugiem w grudniu ubiegłego roku. „By zapobiegać próbom nielegalnego przekroczenia granicy” – tak nas zapewniano. Ale ekolodzy bili na alarm, bo widzieli w tym przede wszystkim śmiertelną pułapkę dla zwierząt. I nie pomylili się. W lutym opisywaliśmy m.in. przypadek martwej kaczki zaplątanej w zasiekach.

Udało nam się też ustalić, że pod koniec stycznia apel do Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie wystosowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie. W piśmie można było przeczytać, że „(…) zachodzi realna obawa, że zasieki zostaną zalane, a na niektórych odcinkach rzeki przemieszczone”. RDOŚ argumentowała, że to „śmiertelne zagrożenie” dla łosi, jeleni czy dzików, rekomendując jednocześnie demontaż.

To już pewne, że w najbliższych dniach zasieki znikną.

– Nasz Oddział Straży Granicznej zarekomendował Siłom Zbrojnym RP usunięcie z odcinka rzecznego na terenie województwa lubelskiego concertiny – mówi Wojciech Kopeć z zespołu prasowego Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Żyletkowy drut kolczasty odstraszał turystów i zabijał zwierzęta. Wreszcie ma zniknąć"

 1. wrrrrrrrrrr | 21 lipca 2022 at 13:45 |

  Ekolodzy, a dzicy wam nie przeszkadzają? Poza tym, co sądzicie o zaporze wodnej na Włodawce?

  • Krwa, przedstawiciel wyższej cywilizacji z poleskich bagien się znalazł.

 2. Tak niech robia zapore na wlodawce bo ty sobie tak wymysliles. To nic ze woda zaleje ludziom lake I pola. Najwazniejsze ze twoj chory pomysl bedzie zrobiony.

  • wrrrrrrrrrr | 22 lipca 2022 at 17:13 |

   Pomyśł jak pomysł, 1,5 m wyżej, to pikuś. Że wybudowane na terenach zalewowych domki popływają? trudno. Pół Wrocławia pływało. Stan wody na Bugu 82 cm, a we Włodawce 30? Nie jest to dobre. Susza, torfowiska poleskie suche. A co ci tam? działki zaleje. Nie? Uważam, że pomysł jest dobry. Zaraz Włodawka będzie śmierdziejówką. Co ci szkodzi, żeby woda we Włodawce była wyższa o 1,5 m. Jak na Bugu jest Stan 400, to i tak zalewa i nic na to nie poradzisz. Liczę, że na temat tego pomysłu wypowiedzą się np hydrolodzy. Nie atakuj mnie, tylko wypowiedz się na temat.

   • Jak bedziesz budowal zapore to zrob przy okazji chodnik do galerìi handlowej. À starosta I radni niech sie lepiej zajma szpitalem bo oddzialu dzieciecego znowu nie ma a czytajac wypowiedzi pani dyrektor szpilewicz smiem twierdzic ze nie otworzy go juz w sierpniu. A jesli tak sie stanie to pan Romanczuk powinien zwolnic w koncu kolezanke partyjna. Przekonamy sie za tydzien.

    • wrrrrrrrrrr | 24 lipca 2022 at 09:27 |

     Atakujesz mnie za pomysł zapory. Wiem, że są ważniejsze sprawy, a ty uprawiasz furiacki atak na mnie. Wyluzuj. To jest propozycja. Co do szpitala. Jak się nie chce lekarzom pracować, to co zrobisz? Czy uważasz, że 150 tys miesięcznie by ich zadowoliło? Po pół roku byłby krzyk, że mało, bo odpowiedzialna i ciężka praca itd.

    • Jak słyszę po raz kolejny hasła typu “Chodnik do galerii” to mam kłopot z utrzymaniem w żołądku ostatnio zjedzonego posiłku. Proponuję miesięczną zrzutkę mieszkańców po zecie dla właścicieli, by maksymalizować ich zyski, to będzie bardziej logiczne niż przewrotne hasła typu chodnik w necie.

 3. To teraz dobrze w domach się zamykajcie. Nigdy nie wiadomo kiedy migrant do okna zapuka.

 4. wrrrrrrrrrr | 24 lipca 2022 at 09:31 |

  A dobrzy muzułmanie z np kataru przygarniają? Co wy q a przyganiacie katolikom. Sam się ogarnij. Już gadasz jak nitroas, albo tuskświatowiec.

  • Włóczykij, więc światowiec. Mam prawo mówić tak jak uważam. Próba relatywizacji poprzez analogię do islamu równie chybiona, jak próba pocieszenia się tym, że w Krasnymstawie również zamknięto oddział pediatryczny w powiatowym szpitalu. Pociesza Cię ten fakt? Bo dla “zrozpaczonego tatusia” raczej marna to pociecha. To katolicy uważają się za ostateczną formę ewolucji potrzeby wiary i religii, uważając, że islam jest formą ewolucyjnie niższą. Nie porównuj więc atrybutów przynależnych katolikom z atrybutami przynależnymi muzułmanom. No chyba, że stawiasz na równi obie religie, chociaż nie podejrzewam Cię o to, bo musiałbyś się zgadzać z moją poprzednią opinią a nie ją kwestionować.

   • Takie są skutki picia wódki, włóczykij światowiec ha ha ha ha ha

    • Czemu się śmiejesz? Boś głupi i nie pojmujesz znaczenia tak zwykłego słowa. Ale czemuś głupi? Bo nie uczyłeś się synonimów i nie wiesz co to tramp, wagabunda, obieżyświat czy bradziaga. No pan kurzu i dymu jesteś… tuman zwykły po prostu.

     • ha ha ha ha ha, piłeś nie pisz, co za idiota

     • wrrrrrrrrrr | 27 lipca 2022 at 09:41 |

      Tuman, kurzu.

     • wrrrrrrrrrr | 27 lipca 2022 at 09:48 |

      Czy zauważyłeś, że jednak przemawiają przez ciebie urojenia wyższościowe? Atakujesz, obrażasz, a dyskusja o problemie? Mówisz jak oberżyświat (sic!). Podniesienie i zaatakowanie ludzi jako rzekomo niekonsekwentnych katolików, to już podłe przegięcie. A humanitarna platforma to co? Masz jakieś wątpliwości? Mało ci przykładów?

     • Kolejny przykład bezmyślnego zastosowania określenia, o którego znaczeniu nie ma się pojęcia. O ile „włóczykij” jest synonimem wielu innych, to „urojenie wyższościowe” ma bardzo precyzyjną określoną logicznie konotację: – wysoka pozycja i pochodzenie. Konsekwentnemu od 2015 r. straszeniu przez PIS imigrantami, każdy rozumny człowiek daje odpór. Tak jak dawniej, każdy z przyzwoitych dawał odpór kalumniom rzucanym na rzekome czarownice, rzekomo krwiożerczych Żydów, innowierców samym swym istnieniem obrażających katolickiego boga, czy nie uznawanych za istoty ludzkie Indian i Afrykanów. W nawach katolickich kościołów, jak widać wciąż jak było, tak jest niewielu sprawiedliwych. Chociaż w tej materii – i chwała mu za to – zmieniła się narracja kk, to jednak gawiedź przaśna twojego pokroju, pomimo mienienia się katolikami, narracji kk w tej kwestii nie popiera. Twoje wystąpienie jest kolejnym dowodem, jakiego lawinowo dostarczają pisowcy, że szansa na zrobienie dobrego wrażenia wyrażona milczeniem, została zaprzepaszczona w momencie, kiedy artykułujecie swoje poglądy udowadniając wszystkim i wobec wszystkich bezmiar ignorancji – bo nazwanie tego tylko głupotą zbyt upraszczałoby sprawę. Czy chodzi o miskę ryżu, chrust w lesie, może 6% a może 12% inflację, jedzenie taniej i mniej, czy rzekomo elitarną – w porównaniu z harataniem w pospolitą gałę – grę w golfa, to już drugorzędną sprawa.

      P.S. Nie akcentowałbym tego słowotworu- oberżyswiat, bo ani to trafne, ani zabawne, w brzmieniu ohydne, w znaczeniu nic warte. Pisarzem raczej nie będziesz.

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content