Kto na plusie, kto na minusie

Nikt nie lubi, gdy mu się zagląda w kieszeń, ale samorządowcy muszą się na to godzić, gdyż obowiązkowo składają oświadczenia majątkowe. Niektórzy radni powiatu włodawskiego żyją bez oszczędności, inni mają milionowe majątki. Stan majątków na koniec grudnia 2021 r. (w nawiasie podajemy stan kont rok wcześniej).

Uwaga – choć radnych jest w powiecie tylko 15, to jednak podajemy 16 nazwisk, bowiem w tym roku nastąpiła zmiana w składzie rady – miejsce W. Holaczuka zajął W. Orzeszko.

Wiesław Holaczuk ma na koncie 82 tys. zł (421 tys. zł przed rokiem). Ma dom o pow. 144 mkw. warty 300 tys. zł, mieszkanie o pow. 38 mkw wycenione na 450 tys. zł i 7,5 ha gospodarstwo rolne warte (tylko) 60 tys. zł oraz działkę przy domu z budynkiem gosp. warte 55 tys. zł. Jako nauczyciel zarobił 75,5 tys. zł (przed rokiem 76 tys. zł) plus do tego dieta radnego 11 tys. zł. Posiada na współwłasność Toyotę Corollę z 2008 r. Zero kredytów.

Mirosław Konieczny uzbierał 10 tys. zł (5 tys. zł). Mieszka w domu o pow. 135 mkw wartym 350 tys. zł. Posiada też dwie niewielkie działeczki warte razem kilkanaście tys. zł. Jako dyrektor szkoły w Woli Uhruskiej zarobił 83 tys. zł (rok wcześniej 98 tys. zł), plus dieta radego 11 tys. zł. Jeździ fodem focusem z 2009 r. (13 tys. zł). Ma do spłaty zobowiązania bankowe na sumę ok. 23 tys. zł (50 tys. zł).

Krzysztof Kuszpa odłożył trochę ponad 45 tys. zł (56 tys. zł w 2019). Ma dom o pow. 150 mkw warty 300 tys. zł, prowadzi 47-hektarowe (w ub.r. 27 ha) gospodarstwo (z budynkami) warte 440 tys. zł (340 tys. zł). Dochód z tego tytułu to 30 tys. zł ( 22 tys. zł). Posiada też 0,3 ha działkę o wartości 60 tys. zł. Jego zarobki to przede wszystkim wynagrodzenie w ARiMR – ponad 56 tys. zł (55 tys. zł rok wcześniej), plus dieta za działalność społeczną – 14,5 tys. zł. Do tego otrzymał 31 tys. zł pomocy ARiMR „Susza 2020” oraz 98 tys. zł (77 tys. zł) dopłaty obszarowej z ARiMR. Jeździ Skodą Kodiaq z 2021 r. (130 tys. zł). Ma też maszyny rolnicze – ciągnik i inny sprzęt ogólnej wartości ponad 410 tys. zł. Zaciągnął też cztery (trzy) kredyty na kwotę łączną ponad 265 tys. zł (160 tys. zł).

Edward Łągwa zaoszczędził 162 tys. zł (88 tys. zł w 2019) plus „drobne” we frankach szwajcarskich. Ma dwa mieszkania – o pow. 76 i 46 mkw warte odpowiednio – 180 tys. i 215 tys. zł. Posiada także dwie nieduże działeczki warte 7 i 8 tys. zł. Jego emerytura to 61 tys. zł (58 tys. zł), do tego dieta radnego i członka 22 tys. zł, oraz umowa-zlecenie 1500 zł, odsetki 700 zł i spłata przez córkę pożyczki rodzinnej – 120 tys. zł. Jeździ vw golfem IV z 2006 r. wartym 11 tys. zł. Ma kredyt – pozostało do spłaty prawie 3,8 tys. franków szwajcarskich (7,4 tys.). Przekazał synowi darowiznę w wysokości 25 tys. zł.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

34 komentarzy "Kto na plusie, kto na minusie"

 1. …. a tu dziecięcy zamykają. Szpital w ruinie finansowej przez nieudolne zarządzanie. Jest OK.

 2. Bardziej nieudolnych rzadow nie pamietam.

 3. Pasi brzuchy z naszych podatków.Wstydu nie macie. Tłuste koty bawią się na wczasach a my biedę klepiemy

 4. Rząd im podwyższył uposażenia z automatu ale mogli wybrać minimalną opcję ,wybrali max.

 5. Nie narzekajcie na rząd, bo wszyscy dostaliśmy podwyżki i to bardzo, bardzo duże. Im podwyższyli pobory, a nam mandaty i ceny wszystkiego. Pozdrawiam!

 6. Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy.Nie myślcie sobie że długo będziecie się dorabiali na krzywdzie ludzkiej.

 7. Darmozjady bez dwóch zdań. Wszyscy radni są współwinni zwijania naszego powiatu.

 8. powiat włodawski to bieda, nawet szpitala nie ma to skandal jak w Hannie.
  Ale w niedzielę jest impreza.

 9. powiat włodawski to bieda, nawet szpitala nie ma to skandal jak w Hannie.
  Ale w niedzielę jest impreza.

  • Imprezą nie nazwałbym tego co było wczoraj.Jazgot na całe miasto,chałturnicy nauczyli się paru chwytów i uważają się za artystów. Flaszki nie można spokojnie wypić;/Co niektórzy nazywają to jeszcze kulturą ;/ W stodole sobie muzykujcie ale bez prądu, żeby zwierzyny nie płoszyć.

 10. “– Jesteśmy pod ciągłą presją, wszyscy oczekują że będzie tu oddział dziecięcy. A tymczasem leczenie pediatryczne jest sezonowe – twierdzi Teresa Szpilowicz. Jej zdaniem żeby prowadzenie oddziału szpitalowi się opłacało, NFZ musiałby płacić za gotowość do pracy, a nie tylko za rzeczywiście zajęte łóżka. Innym problemem są kadry, których brakuje.”

  Pani dyrektor jest pod presja a co maja powiedziec rodzice dzieci? Nawet apteki dyzurnej w nocy starosta nie potrafi zorganizowac.

 11. Zarządzanie w Powiecie(PSL I SLD) w ostatnich latach beznadzieja, eh..

  • Katarzyna | 24 lipca 2022 at 06:45 |

   Przypominam że w radzie też jes opozycja. Która bierze grubą kasę. Na to wychodzi że za darmo.

   • taka opozycja to marzenie. na sesji pokrzyczą a jak trzeba działać to ich nie ma. brakuje jednego głosu i mamy nowego staroste. wystarczy porozmawiac i ktoś się napewno rozsądny znajdzie zeby poprzeć zmiane. Nowy zarząd i nowy starosta wystarczy że otworzą dziecięcy i dostaną pełne zaufanie w wyborach za rok. i bedą rządzić długo. ale jak ma się ludzi w nosie to sie robi tylko na pokaz i liczy pieniazki na koncie.

 12. we łbie sie komuś lasuje. Szpital jest jednostka zapewniającą opieke i leczenie ludzi chorych i potrzebujących pomocy. jest to podstawowe zadanie i konstytucyjne prawo . nic tu nie mają głupie tłumaczenia o tzw sezonowości. Mają byc podstawowe oddziały. Organ założycielski ma obowiązek tego pilnować. Jak ktos nie potrafi zarządzać instytucją to niech idzie w cholerę.

 13. Pokażcie wszystkie oswiadczenia. Przewodniczący co miesiąc ma przelew 3300zl na rękę. Starosta robi sesje raz na 3 miesiące, a kasa wpływa co miesiąc
  .Za co!?!?!?

 14. Przyjdą wybory, wszyscy zostaną rozliczeni nawet Radni, którzy siedzą i nic nie robią. Może byście interweniowali w sprawie Oddziału Dziecięcego, co dzieci nie macie, ani wnuków. No tak macie to w d…. Bo stać Was aby jechać dalej z dzieckiem. Mieszkańcy Powiatu obserwują, pamiętajcie przyjdą wybory będziecie startować na różne stołki, ale ludzie nie pójdą na wybory bo po co. Głosuje się na tych co jest mieszkańcem swojego Powiatu. Skończcie tematy na temat dróg zajmijcie się Szpitalem i jego sprawą bo zaraz wszystkie oddziały będą zamknięte i nawet Wam nikt nie udzieli pomocy no nie będzie gdzie. Zastanówcie się nad tym

  • Oj!.. Bożena, jak ludzie nie pójdą na wybory, to właśnie to towarzystwo zostanie wybrane na kolejną kadencję przez swoje rodziny i politycznych kolesi.

 15. zapamiętać nazwiska obecnych radnych i ich powykreślać. Wybrać ludzi bezpartyjnych , niezależnych i zabezpieczonych finansowo. Bycie radnym to funkcja społeczna – zobaczymy ilu będzie chętnych.

 16. włodawiak | 26 lipca 2022 at 14:10 |

  Już się rzygać chce od tych komentarzy o szpitalu. Kto to pisze?/chyba wiemy/ to już nudne się robi. Widać nikomu to nie przeszkadza w Starostwie, wię albo zróbcie coś konkretnego, albo przestańcie bić pianę , bo to nie działa ani na Starostę ani na panią dyrektor

 17. Zastanawia mnie czy z tym naszym szpitalem to nie jest calowe działanie żeby go na koniec kadencji jako nierokujący oddać (celowo nie używam słowa sprzedać) za przysłowiową złotówkę, a za miesiąc po przegranych wyborach załadować tam w charakterze niewiadomego pomagiera z niezłą pensyjką w ramach podziękowania za tani szpital. Pierwsze prawo Marfiego jak coś jest nie możliwe to zdąży się na pewno.

 18. to sprawa do ABW

 19. Jakby rządził pis powiatem, to nie byłoby takiego cyrku ze szpitalem.Po co ludzie wybieracie tych psl,komochów?Urząd jak urząd,załatwiam sprawę i zapominam.Ale szpital ,dzieci,chirurgia ważna sprawa,więc teraz widzicie wasze głosy są ważne.Czasy jakie mamy każdy widzi,bida z nędzą ale tam gdzie rządzący trochę kasy więcej.Nie możecie patrzeć na ich mordy,obciachowcy,rydzykarze hehe Ale szpital przydałby się co?hehe Teraz rządzą mordy nawet nie brzydkie,nowocześni są ale szpitala ale piniędzy nie ma szpital;/

 20. Mariusz zamiast pisac glupoty szukasz brakujacego glosu zeby odwolac staroste. Czasy slodkiego pierdzenia sie skonczyly. Czas na konkretne dzialania!

 21. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content