Żółta kartka od burmistrza

– Winni zapaści klubu piłkarskiego Włodawianki są nauczyciele wychowania fizycznego – zasugerował podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Wiesław Muszyński. Wywołało to oburzenie niektórych radnych, dlatego burmistrz sprostował swoją wypowiedź, odnosząc ją jedynie do konkretnego nauczyciela – radnego Krzysztofa Flisa, który kiedyś szkolił młodzież w klubie.

Środową nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej we Włodawie rozpoczęła informacja z działalności Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Włodawianka. Przez ponad pół godziny wiceprezes klubu Andrzej Rusiński mówił o historii i przede wszystkim o aktualnych problemach piłkarzy. Przedstawił także bilans finansowy. W 2021 r. przychody klubu wyniosły 364 tys. zł. Z tego m.in. 206 tys. zł pochodziło z Urzędu Miejskiego, a 93 tys. zł z tytułu darowizn (w tym głównie od MPGK Włodawa i 20 tys. zł od kopalni Bogdanka). W ubiegłorocznych kosztach działalności klubu najwyższa pozycja to 241 tys. zł na stypendia (czyli na wypłaty dla piłkarzy). Usługi obce to 71 tys. zł (głównie wynagrodzenie trenera). Po tym wystąpieniu miała miejsce dyskusja, momentami burzliwa, która trwała ponad godzinę.

Na pytanie radnej Renaty Kapelko, dlaczego klub nie ma do dziś numeru KRS, A. Rusiński odpowiedział, że wiele stowarzyszeń zarejestrowanych w starostwie nie ma KRS-u.

Przewodnicząca rady Joanna Szczepańska zwróciła przy tym uwagę na fakt, że brak numeru KRS powoduje mniejszą transparentność oraz ewentualne mniejsze dochody klubu. Dodała przy okazji, że klub nie płaci za wynajęcie sprzętu, za halę, za korzystanie ze stadionu etc. Pochwaliła pozyskiwanie przez klub pieniędzy od sponsorów. Zwróciła także uwagę, że jest niewielu zawodników-seniorów klubu z Włodawy – większość to przyjezdni.

Radny Krzysztof Flis zaproponował żartobliwie zmianę nazwy klubu na Uchodźca Włodawa, bo większość piłkarzy nie jest z Włodawy. Zarzucił też prezesowi „koloryzowanie”, gdyż – zdaniem radnego – jest znacznie mniej zawodników w klubie, niż on podał. Zapytał także o dotację z MPGK i dokładną kwotę wynagrodzenia trenera pierwszego zespołu, Mirosława Kosowskiego.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Żółta kartka od burmistrza"

  1. Nie rozumiem Burmistrza, jak można tak w błoto wyrzucać publiczne pieniądze

  2. Wybory idą. Znajdź takiego kandydata, który nie da kasy na włodawiankę. Przecież nie miałby żadnych szans.

  3. I Co zaschlo? | 2 czerwca 2022 at 21:26 |

    Wxzoraj wygrali z tym groznym hetmanem 7:1. I Co pewnie niektorym sie lyso zrobilo.

  4. Krzychu co cię ten burak oczernia,myślę że naruszył twoją godność osobistą publicznie.

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content