Wyremontują dom i spełnią marzenia

74-letnia mieszkanka miasta, której na początku roku spłonął dom, nie musiała długo czekać na odzew dobrych ludzi. Dzięki Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu we Włodawie problem włodawianki został dostrzeżony i zorganizowano pomoc. Już niebawem pani Henryka znów będzie mogła cieszyć się ze swoich czterech kątów.

Działania mające na celu umożliwienie 74-latce powrót do własnego domu podjęło Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu we Włodawie.

– Ta kobieta nie chodziła i nie prosiła sama o pomoc, nikomu się też nie narzucała. Ale odbudowa i remont były dla niej nie do udźwignięcia. Dlatego postanowiliśmy jej pomóc. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy oraz niezbędnych materiałów, aby przywrócić dom do stanu, który pozwoliłby na ponowne zamieszkanie w nim – tłumaczy Elżbieta Sołoducha ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu we Włodawie, koordynatorka działań.

– Akcja przyniosła spełnienie najskrytszych marzeń. Nie spodziewaliśmy się tak hojnych darów i pomocy ze strony mieszkańców Włodawy. To dzięki nim mogliśmy podjąć to niełatwe wyzwanie – podkreśla z kolei Urszula Kazub, prezes włodawskiego stowarzyszenia.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content