Włodawskie przejścia dla pieszych będą bezpieczniejsze

Fundacja „ORLEN- DAR SERCA” przekaże ponad milion złotych na poprawę oznakowania przejść dla pieszych zlokalizowanych na drogach w pobliżu szkół w Polsce. Wśród beneficjentów programu jest również miasto Włodawa.

Fundacja przekaże miastu 26 000 zł, które zostaną przeznaczone na działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ulicy Kopernika.
– Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Furmańskiej i Kopernika ze względu na nietypowy układ jest jednym z newralgicznych punktów w mieście. Codziennie korzysta z niego wielu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Pozyskane środki pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu – mówi Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Przejście na ulicy Kopernika zyska nowe oznakowanie. Ustawiony zostanie znak A-17 „uwaga dzieci” na fluorescencyjnej tablicy oraz lampa błyskowa umieszczona nad znakiem. Na jezdni przed pasami zamontowane zostaną światełka zwane „kocimi oczkami”.

Odnowione i zmodernizowane zostaną również przejścia dla pieszych na ulicy Sierpińskiego.
W ramach projektu budowy nowych ścieżek rowerowych w mieście (przy ul. Sierpińskiego
i Mostowej), na które ratusz pozyskał dofinansowanie w wysokości 138 711,00 zł przewidziane jest ustawienie oznakowania pionowego nowej generacji i montaż urządzeń zwiększających bezpieczeństwo ruchu. Wymienione zostaną znaki przy czterech przejściach dla pieszych oraz próg zwalniający przy Szkole Podstawowej nr 3. Zamontowane zostaną również innowacyjne elementy dla osób niedowidzących, czyli tzw. płytki ostrzegawcze z wypustkami. Projekt zakłada ponadto odseparowanie ruchu rowerowego, oraz ustawienie stojaków rowerowych i ławek.

1 Komentarz do "Włodawskie przejścia dla pieszych będą bezpieczniejsze"

 1. WŁODAWIAK | 15 stycznia 2018 at 20:46 |

  Kochani ! Mam prośbę ! PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH PRZY POMNIKU ” SAPERA ” AL.JP II / REYMONTA , dzieciaki do szkoły codziennie rano gimnastykują się by sprawdzić czy nic nie jedzie , czy już można przejść ?… Zza zaparkowanych przy poboczu aut niekoniecznie widać nadjeżdżający pojazd… Pół biedy gdy jedzie mieszkaniec Włodawy , który ma dzieci , które własnie podwiózł do SP NR.3 – zwalnia… Jak jedzie auto nr.rej LBI , LPA , LCH… a jak w/w jadą np. w czwartek trzeba oczy zamykać ! Kochani ! dajcie chociaż patrol Straży Miejskiej na tą chwilę przed godz.8 rano !!!

 2. słusznie

 3. A ile jest rocznie wypadków na Kopernika ?

 4. następny “sukces” wodzireja.

 5. Wlodawiak ma racje Panie Burmistrzu.

 6. To prawda , nie tylko przechodnie mają problem na tym przejściu ale i kierowcy również, ponieważ są w tym miejscu tak zaparkowane samochody, że utrudniają widoczność.

 7. Identyczna sytuacja jest przy pogotowiu ratunkowym naprzeciwko cmentarza.

 8. wrrrrrrrrrrrrr | 26 stycznia 2018 at 13:05 |

  Kiedy zostanie zdjęty znak zakaz ruchu pieszych z chodnika przy parku, na ul Reymonta????

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content